Senátoři rumunského parlamentu hlasovali pro zákon o vízech digitálních nomádů v Rumunsku

Návrh zákona, který iniciovala parlamentní skupina USR PLUS, definoval „digitální nomády“ jako cizince, který pracuje na základě pracovní smlouvy se společností registrovanou mimo rumunské hranice, nebo cizince, který vykonává ekonomickou činnost prostřednictvím společnosti, kterou sám zaregistroval mimo Rumunsko a může provádět danou práci na dálku pomocí informačních technologií a komunikací.

„Tato právní iniciativa byla vyvinuta po několika měsících práce ve spolupráci s ministerstvem výzkumu, inovací a digitalizace a také s odborníky spolupracujícími s ministerstvem vnitra a ministerstvem zahraničních věcí. Projekt jsem zahájil, protože jsem přesvědčen, že jde o zákon, který přiláká finanční výzkumníky do Rumunska, jak již učinilo mnoho dalších členských států. Jsem rád, že taková právní iniciativa je předmětem zájmu všech veřejných institucí a že spojíme naše úsilí o propagaci Rumunska v zahraničí a rozvoj národního hospodářství! Nyní je více než kdy jindy zapotřebí právní rámec, který přitahuje zdroje; Chtěla bych proto Rumunsku předložit právní nástroj dvacátého prvního století pro tyto účely. “Oznamuje zástupkyně Diana Pozueanno, iniciátorka návrhu zákona.

Jak konkrétně pomůže digitální nomádské vízum?

Vážný plán na zavedení víza pro digitální nomády postaví Rumunsko před členské státy závislé na finančních zdrojích jejich národních ekonomik, zahraničních investicích a dokonce umožní budoucím digitálním nomádům zakládat v Rumunsku nové podniky.

Pokud tedy Rumunsko každoročně přiláká pouze 2 000 digitálních nomádů, kteří ročně utratí v průměru 2 000 EUR za měsíc, znamená to, že národní ekonomika přiláká přibližně 50 milionů EUR, což znamená významný dopad na Rumunská ekonomika.

Mezi země, které regulovaly právní rámec pro digitální nomády, patří Německo, Estonsko, Česká republika, Portugalsko, Chorvatsko, Norsko a další země mimo EU, jako je Kostarika, Gruzie, Dubaj, Kajmanské ostrovy, Bermudy, Barbados, Antigua, Mexiko, Austrálie a Thajsko.

READ  USA se obávají, že dopad evropského protiruského přístupu by mohl vytlačit ceny plynu do závratných výšin

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.