Velký meteor osvětluje norské nebe – NBC 6 Jižní Florida

Norští odborníci tvrdí, že na velkých částech jižní Skandinávie byl viditelný neobvykle velký meteor, který na několik sekund osvětlil jihovýchodní Norsko silným zábleskem světla, přičemž mnozí pozorovatelé údajně také později zaslechli řev.

Norská meteorologická síť uvedla, že analyzovala a přezkoumala několik videonahrávek z neděle a uvedla, že meteor se poprvé objevil 55 mil severně od hlavního města Osla a pokračoval ve své cestě jihozápadním směrem, než se rozpadl v několika záblescích světla.

„Meteor se objevil 25. července v 1:08 hodin a zůstal viditelný přibližně 5 sekund,“ uvedla síť, která na tento web zveřejnila videozáznam tohoto jevu.

Památky meteoritů, vesmírných hornin, které po vysoké rychlosti vstupu do zemské atmosféry jasně hoří, nejsou v Norsku neobvyklé a síť norských meteoritů má řadu kamer, které neustále monitorují oblohu.

Meteorit, který přežije průlet na Zemi, je známý jako meteorit.

Norská meteorologická síť uvedla, že předběžná data naznačují, že meteorit mohl zasáhnout zem ve velké zalesněné oblasti Finnimarca nedaleko Osla.

READ  NASA zahajuje misi DART ke zřícení asteroidu: co se stane dál

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.