Česká memoranda o porozumění na podporu kultury, technologie a vzdělávání

Zástupci Tchaj-wanu a České republiky podepsali šest memorand o porozumění a spolupráci, která poslouží jako základ pro dvoustrannou spolupráci v oblasti technologií, vzdělávání a kultury.

Pět z dohod bylo podepsáno včera na slavnostním podpisu za účasti hostující české delegace v čele s českým senátorem Jerrym Drahusem a náměstkem ministra zahraničí Alexandrem Yuem (俞 大).

Jeho součástí bylo po jednom Memorandu o porozumění pro spolupráci v oblasti polovodičů a vzdělávání, podepsané zástupcem v České republice Ke Liang-ruey (柯良叡) a českým zástupcem na Tchaj-wanu Davidem Steinkem.

Foto: Liu Hsin-tee, Taipei Times

Národní palácové muzeum a Národní tchajwanské muzeum ve čtvrtek podepsaly samostatné dohody o spolupráci s Národním muzeem v Praze, zatímco Národní univerzita Chengqi a Národní univerzita Sunjatsena samostatně podepsaly memoranda o porozumění s Univerzitou Karlovou v Praze.

Yu označil sérii dohod za „milník“ ve vztahu mezi Tchaj-wanem a Českou republikou.

Yue řekl, že dohody „pomohou zvýšit odolnost demokratických dodavatelských řetězců tváří v tvář autoritářským hrozbám“ a „pozvednou vztahy mezi Tchaj-wanem a Českou republikou do nových výšin“.

Drahus, který přijel na Tchaj-wan v neděli na šestidenní návštěvu, uvedl, že šest memorand o porozumění bylo výsledkem rozsáhlých jednání mezi jeho delegací a zástupci různých tchajwanských institucí v posledních několika dnech.

Řekl, že tyto „velmi důležité transakce“ přispějí k rozsáhlejším výměnám mezi Českou republikou a Tchaj-wanem.

Drahuš je předsedou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu ČR.

V české delegaci, která včera odjela, byla náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Radka Wildová a náměstkyně ministra pro vědu, výzkum a inovace Jana Havlíková.

Komentáře budou moderovány. Uchovávejte komentáře související s článkem. Poznámky obsahující urážlivé a obscénní výrazy, osobní útoky jakéhokoli druhu nebo propagace a zákaz uživatele budou odstraněny. Konečné rozhodnutí bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *