V České republice se otevírá nejdelší visutý most pro pěší na světě

V České republice se otevírá nejdelší visutý most pro pěší na světě

(CNN) – Chůze z jedné hory na druhou, zavěšená vysoko nad zemí s širokým zejícím údolím pod sebou, není nic pro slabé povahy.

Ale hledači vzrušení – a milovníci infrastruktury – se sem budou hrnout Rekreační středisko Dolní Morava na severovýchodě České republiky vylézt na nejdelší visutý most pro pěší v Novém světě.
Ve výstavbě za poslední dva roky, měří 721 metrů (2 365 stop) na délku a dostal výstižný název. Skybridge 721, Oficiálně byl otevřen 13. května. Průsmyk slibuje úžasné výhledy na mraky zahalené Jeseníky a celkový, i když trochu odstrašující zážitek.

Nový světový rekord

Sky Bridge 721, nejdelší visutý most pro pěší na světě, byl oficiálně otevřen pro milovníky vzrušení.

Lucas Capon/Agentura Anadolu/Getty Images

Rakouská blogerka Victoria Fellner navštívila Sky Bridge 721 začátkem tohoto týdne v rámci předváděcí akce, kde sdílela své fotky Instagramový účet.
řekl Fellner CNN Travel že když udělala první krok na můstku, měla „pocit nevolnosti“.

Ale ten počáteční strach opadl, když obdivovala okolní krajinu.

„Bál jsem se, že se visutý most hodně otřese, ale nebylo to tak hrozné,“ řekl Fellner. „Výhled je to opravdu impozantní a přes mříž je vidět i les dole! Naštěstí se nebojím výšek.“

Sky Bridge 721, zavěšený na kabelech, je zavěšen 95 metrů nad dnem údolí a rozprostírá se mezi 1 110 a 1 116 metry nad mořem. Most je dostupný lanovkou a chůze přes něj je jednosměrná. Na druhé straně stezky mohou návštěvníci projít po zpevněné lesní cestě lemované cedulemi s českou historií. K dispozici je také odpovídající telefonní hra pro virtuální realitu.

Sky Bridge o šířce 1,2 m je přístupný dětem všech věkových kategorií a výšek, ale není vhodný pro osoby s kočárky nebo invalidními vozíky.

Vstupenky na Sky Bridge 721 si cestující musí předem rezervovat na Dolní Moravě webová stránkapřičemž ceny pro dospělé začínají na 350 Kč (asi 14,60 $).
Dolní Morava, která se nachází na českých hranicích s Polskem, je rekreačním místem, kde jsou také sjezdovky a Alpská horská dráha Tvrdí se, že je to druhá nejvyšší restaurace v Evropě, je to restaurace na vrcholu hory a atrakce zvaná Skywalk – Zakřivená konstrukce s dřevěným chodníkem a skluzavkou umístěná v nadmořské výšce 1116 metrů nad mořem.

Sky Bridge 721 se nachází asi 2,5 hodiny jízdy od hlavního města České republiky Prahy.

Nejlepší fotografie od Lukase Kabona/Anadolu Agency prostřednictvím Getty Images

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *