Útok dronu na muniční sklad na Krymu si vyžádal evakuaci a uzavření mostu

Útok dronu na muniční sklad na Krymu si vyžádal evakuaci a uzavření mostu

22. července (Reuters) – Moskvou jmenovaný gubernátor regionu v sobotu uvedl, že útok bezpilotního letadla na muniční sklad na Krymu přiměl úřady k evakuaci okruhu 5 km a krátkému přerušení silničního provozu na mostě spojujícím poloostrov s Ruskem.

Ukrajina uvedla, že její armáda zničila sklad ropy a sklady ruské armády v oblasti, kterou popsala jako „dočasně okupovanou“ oblast Okťabrskij na středním Krymu.

Ruský guvernér Sergej Aksionov uvedl, že útok způsobil výbuch muničního skladu a dodal, že nejsou žádné zprávy o škodách nebo zraněních. Záběry zveřejněné státními médii ukázaly na místě hustý oblak šedého kouře.

Aksionov později uvedl, že železniční doprava v postižené oblasti, která byla dočasně přerušena, se vrátila k běžnému provozu.

Ruské tiskové agentury citovaly ministerstvo zdravotnictví, že 12 lidí potřebovalo lékařskou pomoc a čtyři byli hospitalizováni.

Rusko obsadilo Krym a připojilo ho k Ukrajině v roce 2014, osm let před zahájením totální invaze do země.

Krátké zastavení dopravy na Krymském mostě, asi 180 kilometrů východně od incidentu s dronem, přišlo pět dní poté, co výbuchy zabily dva lidi a poškodily část silnice při druhém velkém útoku na most od začátku války.

19kilometrový (12 mil) silniční a železniční most je důležitým logistickým spojením pro ruské síly a využívají ho také ruští turisté, kteří se v létě hrnou na Krym.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek prohlásil, že most je legitimním cílem, protože jde o vojenskou zásobovací trasu do Ruska.

„Toto je způsob, který se používá k nakrmení války municí, a to se děje na denní bázi,“ řekl.

Rusko je ve stavu nejvyšší pohotovosti kvůli nehodám na mostě a jeho oficiální kanál Telegram žádá lidi, aby v případě poplachu nepropadali panice.

Dalším znakem bezpečnostních obav na Krymu je, že Oleg Krjučkov, poradce Aksionova, varoval lidi, aby nezveřejňovali obrázky kritické infrastruktury online.

READ  Části Chicaga se chystají zasypat zbytky berylu. Kdy, kde a kolik prší?

Vyzval lidi, kteří znají autory těchto publikací, aby je nahlásili ministerstvu vnitra nebo FSB.

„Nezapomeňte, že video zveřejněné na internetu s vojenskými zařízeními nebo jinými životně důležitými zařízeními funguje pro nepřítele,“ řekl.

Další zprávy Caleba Davise, Marka Trevelyana, Olenny Harmash a Rona Popeskyho; Střih Daniel Wallis

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *