USA postoupily do finále BJK Cupu s Francií a Českou republikou

USA postoupily do finále BJK Cupu s Francií a Českou republikou

Jessica Pegula, 18násobná šampionka ve finále Billie Jean King Cupu, zajistila v sobotu vítězství USA nad Rakouskem.

Světová trojka Pegulaová porazila Julii Graberovou 6:1, 6:3 a v Delray Beach na Floridě se ujal vedení nad Rakušanem 3:0.

„Chtěl jsem dnes vyhrát,“ řekl Pegula. „Je opravdu vzrušující, když můžete zaručit svůj tým.“

Pro Pegulu to bylo druhé vítězství ve dvouhře za 24 hodin, který navázal na páteční úvodní výhru Coco Goff proti Graberovi, když porazil Sinju Krauseovou ve dvou setech.

Česká republika porazila Ukrajinu 3:1, Markéta Vondroušová zvítězila 6:3, 6:4 nad Katarínou Zavatskou a bývalá šampionka French Open Barbora Krejčíková 3:6, 6:1, 6:4 ve 38. kole. Kostyuk.

V pátek 12. nasazená Krejčíková překonala Zavatskou poté, co vyřadila z Roland Garros 2019 Vondrušovou Kosťuk.

Kvůli válce na Ukrajině se turnaj konal v turecké Antalyi.

Světová 5. Caroline Garciaová porazila v Coventry Britku Harriet Dortovou 6:1, 6:7 (10/12), 6:1.

Británie, která se loni dostala do semifinále, postrádá Emma Raduganu, takže nejlepší hráčkou dvouhry zůstává Dart na 138. místě.

V pátek hráli Garcia a Alice Garnett téměř šest hodin a porazili Katie Boulder 6-7 (2/7), 7-6 (7/4), 7-6 (7/2) a Dart 7-6 (8/6). ), respektive. , 7-6 (7/3)

„On (Garcia) ví, že práce ještě není hotová, včera večer mi řekl ‚Jsem připraven jít zítra‘,“ řekl kapitán Francie Julien Benito.

– Rybakina vede Kazachstán –

Wimbledonská šampionka Elina Rybakina porazila Polku Magdu Linet a zpečetila vítězství Kazachstánu.

Rybakina vyhrála 6-4, 6-2 ve třetí gumě v Astaně a v pátek porazila týmovou kolegyni Julii Putincevovou Linetovou proti Veronice Palkovské.

„Jsem šťastný, že Kazachstán znovu vyvěsí naši vlajku na této velké scéně,“ řekl Rybakina po utkání s Polskem, kterému chyběla zraněná světová jednička Ika Zviadek.

READ  Česko: Vítěz ESCZ 2024 bude vyhlášen zítra ráno! - Eurovize News | Hudba

Nuria Parisas Diaz zpečetil vítězství Španělska nad Mexikem na antuce v Marbelle, když porazil 196. Marcelu Zachariasovou 6:3, 6:0.

Barrezas Diaz vyhrála v pátek dvouhru ve dvou setech, se Sarou Soripes Dormo, aby zajistila Španělsku postup do finále na místě, o kterém se rozhodne v listopadu.

Němka Anna-Lena Freitsum ve Stuttgartu vynahradila ztrátu úvodní gumy hostitelů tím, že porazila Brazilku Lauru Bigozzi 6-1, 6-0 a zajistila si tak zápas.

„Byl to pro mě opravdu zlatý den – hrál jsem neuvěřitelně dobře,“ řekl 91. Freitsum.

V pátek prohrála ve třech setech se světovou čtrnáctkou Beatriz Haddad Maiaovou, než Tatjana Maria zachránila mečbol a vyrovnala Německu proti Bigozzi.

Předtím Jules Niemeyer porazil Haddad Mia 7-6 (7/3), 3-6, 6-2.

Itálie porazila Slovensko 3-2 v rozhodující čtyřhře, když Martina Trevisan a Elisabetta Cosciaretto porazily Viktorii Hrunzakovou a Teresu Mihalikovou 6-4, 4-6, 7-5.

Slovensko se v sobotu vzpamatovalo z manka 2:0, když vyhrály singly Anny Karolíny Schmidlové a Hrunzakové, ale nedokázalo dokončit obrat, přestože se v posledním setu čtyřhry ujalo vedení 5:3.

Špatné počasí přerušilo snahu Slovinska o comeback proti Rumunsku, přičemž týmy v prvním setu rozhodujícího utkání ve čtyřhře vyrovnaly 3:3.

Slovinsko prohrávalo v Koperu po pátečním utkání 2:0.

Obhájci titulu Švýcarsko a vicemistr Austrálie z roku 2022 mají automatickou kvalifikaci na finále 7. až 12. listopadu, které se bude hrát ve třech skupinách po čtyřech.

bur-ea-mw/jc

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *