Ukrajinští uprchlíci zaplatí v roce 2022 českému sociálnímu systému 8 miliard Kč – Brněnský deník

Jurica uvedl, že v Česku pracovalo více než 171 000 uprchlíků. Obrazový kredit: vlada.cz.

PRAHA 26. ledna (ČTK) – Uprchlíci z Ukrajiny, kteří našli práci v Česku, loni na státní sociální péči zaplatili téměř 8 miliard korun, řekl novinářům po včerejším jednání vlády ministr práce a sociálních věcí Marian Jureka. .

Z této částky směřovaly více než 4 miliardy Kč do systému zdravotního pojištění. Celkově má ​​práci téměř 100 000 uprchlíků, řekl Jureka.

reklamy

Lidé loni zaplatili do systému zdravotního pojištění více než 4 miliardy korun. Dohromady by se při započtení všech plateb jednalo o cca 8 mld. Kč. Dodal, že pomoc, která byla hrazena ze státního rozpočtu, se postupně vrací.

Jurica uvedl, že v Česku pracovalo více než 171 000 uprchlíků. V současnosti je to číslo těsně pod 100 000. Někteří ukrajinští uprchlíci opustili Českou republiku nebo si hledají jinou práci.

Váleční uprchlíci s vízovou ochranou mohou získat práci bez překážek a v ČR nepotřebují pracovní povolení.

Stejně jako v případě ostatních cizinců však musí zaměstnavatel ohlásit zaměstnání na úřadu práce.

Podle dosavadních informací tvořily ženy od začátku války téměř 70 % registrovaných ukrajinských pracovníků.

Ruská invaze na Ukrajinu začala 24. února 2022. Od té doby vydalo ministerstvo vnitra 481 900 ochranných víz. Ženy s dětmi tvoří většinu příchozích.

Imigrační policii přihlásilo svůj pobyt v ČR více než 721 700 lidí.

Jurica řekl, že Česko na pomoc uprchlíkům nepoužilo jen peníze z vlastního rozpočtu, ale také z evropských fondů. Peníze na pokrytí jazykových kurzů a adaptačních kurzů.

Eureka hovořila i o obrovské podpoře ve „stovkách milionů korun“ od Mezinárodního fondu OSN pro děti (UNICEF).

READ  Zlotý se stabilizoval, když investoři zatajili dech před očekávaným zvýšením úrokových sazeb


https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/07/VRP01521-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/07/VRP01521-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětEvropská unieČeská republika, Zprávy, UkrajinaJurica uvedl, že v Česku pracovalo více než 171 000 uprchlíků. Obrazový kredit: vlada.cz. PRAHA 26. ledna (ČTK) – Ministr práce a sociálních věcí Marian Jureca (KDU-ČSL) to řekl novinářům…

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *