Týdenní zpráva ze závodu (12.26.22) – Sportovní vůz

Týdenní zpráva ze závodu (12.26.22) – Sportovní vůz

Foto: GT Open

***Team GT se těší, že příští rok vstoupí do vybrané skupiny Fanatec GT World Challenge Europe poháněné závody AWS Endurance Cup, což bude jeho debut v seriálu. Německý tým také potvrdil svůj návrat na GT World Open. Alain Valente a Florian Schulz budou závodit s prvním Mercedesem-AMG GT3 Evo týmu GT v šampionátu GT Sport-Run Championship.

*** Majitel týmu GT Bernhard Laber řekl: „Naším cílem je vyhrát třídu Pro-Am na International GT Otevřete s Alainem a Florianem. Ale chceme také ochutnat GT Vyzvěte svět Evropa [and] I nadále bedlivě sledujte vývoj DTM a DTM Endurance.“

*** Matt Bell a Tony Wells se spojí s týmem Nielsen Racing LMP3 v asijské sérii Le Mans. Nielsen pravidelný Wells vyhrál titul třídy asijské LMS 2019-20 spolu s Colinem Noblem. Šampion LMP2 Bill a Wills dříve závodili s Nissanem United Autosports Ligier GSP2 v roce 2018 v mistrovství Evropy v Le Mans.

*** RLR MSport také oznámil posádku LMP3 pro asijskou LMS. 20letý Američan Pejoy Garg bude debutovat v závodech sportovních vozů s britským týmem Ligier po boku Amira Veseulina a Andrése Latorra.

*** Kennol Racing bude i v příštím roce provozovat Callaway Corvette C7 GT3-R v sérii Ultimate Cup. Francouzský tým, podporovaný společností Kenol na výrobu olejů a kapalin, se chystá závodit v Endurance GT Touring Challenge.

*** Únorová akce Liqui-Moly Bathurst 12 Hours bude obsahovat ukázkové jízdy vozu Formule 1 Red Bull Racing, s laskavým svolením vítězného týmu mistrovství světa. Ovladač RB7 z roku 2011 bude potvrzen později. Red Bull Racing vůz také vystaví na okruhu.

*** Český stavitel Praga se na tři měsíce přestěhoval do Spojených arabských emirátů, aby zde uvedl na trať supersportovní vůz Boehma. Braga a místní tým Dragon Racing provedli testovací jízdy s potenciálními zákazníky na okruhu Yas Marina Circuit během dne událostí na trati Curbstone a také prezentací v Dubaji. Praga Bohema se bude prodávat v 89 kusech, každý za 1,28 milionu liber (1,54 milionu USD).

READ  Kdy a kde se dívat na FC Barcelona vs Villarreal

*** Jota obdržela tři předváděcí vozy Porsche 963 před programem hypercar jako zákazník od německého výrobce. Spolumajitel týmu David Clark zveřejnil na Twitteru fotografie předváděcích vozů Instagram S popiskem: „Už se nemůžu dočkat toho pravého příštího roku.“Daniel Lloyd Je korespondentem pro Sportscar365 se sídlem ve Velké Británii, který mimo jiné pokrývá mistrovství světa FIA ​​World Endurance Championship, Fanatec GT World Challenge Europe poháněný AWS a IMSA WeatherTech SportsCar Championship.


You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *