Náměstek české centrální banky pravděpodobně nebude hlasovat pro snížení úrokových sazeb

Náměstek české centrální banky pravděpodobně nebude hlasovat pro snížení úrokových sazeb

PRAHA (Reuters) – Náměstkyně guvernéra České národní banky Eva Zamrazilová letos pravděpodobně nebude hlasovat o snížení sazeb, protože očekává, že je malá šance na dostatečné zpomalení inflace, citovala ve středu místní média Zamrazilovou.

Centrální banka ponechala svou klíčovou sazbu beze změny na 7,00 % v srpnu po celkovém nárůstu o 675 bazických bodů od června 2021. Jednalo se o první zasedání přepracované správní rady pod vedením nové guvernérky Alice Michelové, která se jako správní rada postavila proti zpřísnění politiky. člen.

Zamrazilová, jedna ze tří nových tváří mezi sedmi členy představenstva, hlasovala 4. srpna o paušálních sazbách a minulý týden agentuře Reuters řekla, že svou pozici pravděpodobně zachová i na zasedání 29. září.

Na dotaz deníku Deník N, jak bude příští týden hlasovat, Zamrazilová odpověděla, že od poslední politické schůzky se neobjevily žádné inflační informace.

Zopakovala také, že pro zvážení snížení sazeb musí být inflace směřující k 2% cíli centrální banky jasná a trvalá.

„Dokud se nepotvrdí, že inflace spolehlivě míří nejen k jednociferným úrovním, ale kolem 2 %, do té doby nemůžeme uvažovat o uvolnění měnové politiky,“ uvedla ve čtvrtečním rozhovoru.

Na otázku, zda se dá letos očekávat takový vývoj, Zamrazilová odpověděla, že šance jsou „minimální“.

Přestože inflace v srpnu poprvé po více než roce zpomalila, byla stále ještě daleko od cíle centrální banky ve výši 17,2 %, což bylo ještě horší kvůli rostoucím cenám energií v důsledku ruské invaze na Ukrajinu.

(Zprávy Robert Mueller; Střih Josie Kao)

READ  Kanada se ve svém prvním finále utká s Itálií

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *