Nouzová situace, omezení pohybu končící 12. dubna – Brno denně

Nouzová situace, omezení pohybu končící 12. dubna – Brno denně

Premiér Andrzej Babik v neděli ve svém projevu potvrdil, že vláda nebude od Sněmovny reprezentantů požadovat obnovení výjimečného stavu po 11. dubnu, což znamená, že omezení pohybu mezi okresy a přenocování skončí příští den. Foto: Předseda vlády Andrzej Babik na schůzi vlády 29. března. Úvěr: Vilada.com.

Česká republika 5. dubna (PD) – Nouzový stav v České republice po vypuknutí viru Corona skončí v dubnu po šesti měsících. Předseda vlády Andrzej Babik (ANO) v neděli v rozhovoru pro televizi Nova potvrdil, že vláda nebude požadovat, aby Sněmovna reprezentantů po uplynutí 11. dubna prodloužila výjimečný stav, a to zákazem cestování mezi okresy, kde platí noční zákaz vycházení objednávka končí. Podle Bobica nebudou podle zákona o epidemiologii podniknuty žádné další kroky.

Současný výjimečný stav v České republice trvá od 5. října loňského roku a byl několikrát prodloužen. Většina vládních kontrol koronových virů souvisí se stavem nouze a omezení volného pohybu osob na něm zcela závisí. Znovuotevření škol, hotelů, restaurací, obchodů a dalších dosud nebylo oznámeno, takže to není okamžitě možné.

Cestování mimo okres bydliště v České republice je od začátku března přísně omezeno, s výjimkou pracovních, zdravotních a jiných základních důvodů, a to z důvodu závažné epidemické situace. Zákaz vycházení platí již několik měsíců od 21:00 do 5:00.

Počet nových denně potvrzených případů koronového viru v posledních týdnech ustavičně klesá a v tomto týdnu bylo v průměru 5838 nově potvrzených případů denně, i když v nemocnici jich zůstává více než 6000. Chovné číslo je v současné době 0,76, nejnižší od 18. ledna.


https://brnodaily.com/2021/04/05/news/politics/state-of-emergency-restrictions-on-movement-to-end-on-april-12th/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/04/Czech-Republic-Prime-Minister-Andrej-Babis-at-the-cabinet-meeting-2-1024×705.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/04/Czech-Republic-Prime-Minister-Andrej-Babis-at-the-cabinet-meeting-2-150×103.jpgJack StephensČeská republikaPolitikaAndrzej Babis, virus Corona, Česká republika, politikaPremiér Andrzej Babik v neděli ve svém projevu potvrdil, že vláda nebude od Sněmovny reprezentantů požadovat obnovení výjimečného stavu po 11. dubnu, což znamená, že omezení pohybu mezi okresy a přenocování skončí příští den. Foto: Premiér Andrzej Babik v kabinetu …

READ  Česká republika je pro cizince jazykově nejobtížnější evropskou zemí – Brněnský deník

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *