Trávení koronaviry: Japonsko schvaluje první vakcínu proti koronavirům | Novinky | DW

S blížícími se olympijskými hrami v Tokiu jen měsíce Japonsko V neděli oficiálně schválila svoji první vakcínu proti koronaviru.

Vakcína BioNTech-Pfizer je první japonská vakcína se zeleným osvětlením, protože podle ministerstva zdravotnictví mají začít celostátní vakcíny příští týden.

Zdravotníci v první linii dostanou vakcínu jako první od středy. Očekává se, že starší a asi 3,7 milionu dalších zdravotnických pracovníků budou očkováni od dubna, zatímco zbytek populace má být způsobilý v červnu.

Toto oznámení přichází několik měsíců poté, co jiné země zahájily své vlastní očkovací kampaně. Ve snaze zmírnit pochybnosti o vakcínách proti koronavirům Japonsko odložilo zavedení vakcíny pro další testování.

Kritici však vyjádřili znepokojení nad malou velikostí vzorku pro další testy – zatímco jiní si kladou otázku, zda to zpoždění stojí za to.

Očkování je považováno za klíč k pořádání odložených olympijských her 2020 v Tokiu letos v létě.

Evropa

Některé země Evropské unie zavedly omezení vnitřních hranic bloku v boji proti šíření nových variant koronaviru.

v. Sobota, Slovenský ministr zahraničí Ivan Korkuk zaslal diplomatickou nótu uživateli Německý ministr zahraničí Heiko Mas o cestovních omezeních pro řidiče nákladních vozidel. Srdcem slovenského koncernu je požadavek na prokázání negativního testu COVID-19, ne více než 48 hodin starého, na hranici pro vstup do Německa.

„Tento postup způsobí obrovské problémy a je téměř nemožné, aby jej naši řidiči kamionů provedli v praxi,“ uvedl Korkock Lamas.

Intervence přichází poté, co Berlín popsal Slovensko jako region s nebezpečnými hroty COVID-19. Korcock vyjádřil obavy, že by si jiné země EU mohly vzít příklad Německa a zavést podobná opatření.

„Naše ekonomiky jsou úzce propojeny … proto žádám, abychom se vyhnuli krokům v rámci Evropské unie, které by mohly vést k recipročním opatřením a větším nepokojům na jednotném trhu,“ řekl.

Itálie Pravidla se zpřísní pro lidi vstupující do země z RakouskoPočínaje nedělí, s několika testy a povinnou dvoutýdenní karanténou.

Italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza uvedl, že lidé, kteří v Rakousku pobývají déle než 12 hodin, dokonce i tranzitní cestující, budou muset předložit negativní test COVID-19 méně než dva dny před hranicí a budou muset být při vstupu do karantény země.

Speranza uvedl, že Řím se připravuje na ochranu před jihoafrickým kmenem viru Corona, který se šíří v Rakousku.

Vláda v Česká republika Je pod silným tlakem, aby našel způsoby, jak prodloužit stav nouze uprostřed prudkého nárůstu koronavirových infekcí, a to navzdory tomu, že Parlament hlasoval o tom, aby platnost omezení COVID-19 vypršela.

Nouzový stav, který umožnil legálně vynutit přísná opatření, jako jsou zavírání obchodů a zákaz vycházení, má skončit v neděli o půlnoci.

Biolog Jaroslaw Fleger varoval, že dalších 20 000 lidí může zemřít, pokud budou opatření uvolněna.

Zvláště horší je situace v mladém a sokolovském hotspotu poblíž uzavřené hranice s Německem.

Vypukly střety mezi policií a protestujícími Kypr V sobotu se stovky lidí shromáždily v Nikósii na protest proti vládní korupci a omezením koronaviru.

Policie k rozptýlení demonstrantů použila vodní děla a slzný plyn.

Demonstranti vyjádřili svůj hněv nad reakcí vlády na pandemii COVID-19, která vážně poškodila kyperskou ekonomiku a vedla k přísným blokujícím opatřením.

Británie Premiér Boris Johnson má příští týden uspořádat virtuální setkání Skupiny sedmi (G7), kde plánuje apelovat na nejbohatší národy světa, aby spolupracovaly na „mamutím úkolu“, který by zajistil spravedlivou distribuci vakcín COVID-19. .

Severní a Jižní Amerika

Ve Spojených státech bylo podáno více než 50 milionů dávek vakcín proti koronaviru spojený stát Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedla v sobotu, zatímco bylo podáno téměř 69,9 milionu dávek.

Údaje zahrnovaly dávky vakcíny Moderna a BioTec Pfizer.

Venezuela V sobotu dostal v Rusku prvních 100 000 dávek Sputniku.

Prezident Nicolas Maduro ve svém tweetu uvedl, že zdravotničtí pracovníci budou jako první očkováni vakcínou COVID-19.

„Jedná se o vakcínu, která slouží nejzranitelnějším odvětvím s nejvyšší prioritou, jako jsou zdravotničtí pracovníci,“ uvedla viceprezidentka Delsey Rodriguezová. „Jedná se o vakcínu, která léčí nejnebezpečnější případy pacientů trpících chorobami.“

„Jedná se o vakcínu, která usiluje o snížení přenosu infekce mezi komunitou,“ uvedla.

READ  Lékaři souhlasí se zvýšením platů zhruba o 10 miliard korun, říká Fiala - Brněnský deník

Afrika

Jižní Afrika Znovu otevírá 20 svých pozemních hraničních přechodů a zvyšuje přísná opatření uložená minulý měsíc s cílem omezit nárůst případů koronavirů.

Ministerstvo vnitra země v sobotu uvedlo, že hraničními body jsou ty se Zimbabwe, Mosambikem a Botswanou.

S více než 1,4 miliony případů a více než 47 000 úmrtí je Jihoafrická republika nejvíce postiženou zemí na kontinentu a bojuje také s novým typem koronaviru, který se v Jižní Africe objevil na konci loňského roku.

Asie

Libanon První dávky očkovacích látek proti koronavirům dostal v sobotu za pomoci Světové banky. Na letiště v Bejrútu dorazilo přibližně 28 500 dávek vakcíny BioNtech-Pfizer.

Vakcíny jsou první várkou 2,1 milionu dávek, které jsou naplánovány na fáze po celý rok.

Světová banka uvedla, že bude pečlivě sledovat zavádění vakcín, aby se zajistilo, že dávky dosáhnou k těm nejzranitelnějším.

Oceánie

Nový Zéland Premiérka Jacinda Ardernová v neděli oznámila třídenní blokování v Aucklandu poté, co objevila tři nevysvětlené případy koronaviru.

Po naléhavém setkání se svým kabinetem Ardern řekla, že se spolu s ministry rozhodli zaujmout opatrný přístup, aby se o vypuknutí mohli dozvědět více.

The Australský stát Victoria Uvádí dva nové případy lokálně přenášených infekcí, což zvyšuje pravděpodobnost prodloužení uzamčení oblasti na pět dní.

Viktoriánské úřady zavedly náhlé zablokování, aby zabránily šíření vysoce nakažlivé varianty ve Velké Británii, ale ve dvou nových případech, včetně tříletého dítěte, mohou být omezení překročena příští středu.

Dva pozitivní testy byly první, které pocházely od jednotlivců, kteří neměli žádný domácí kontakt se skupinou infikovaných pracovníků v karanténním hotelu na letišti v Melbourne, což vedlo k novému uzamčení. Hotelová skupina nyní zasáhla 16 lidí.

dvv, vy / sms (AFP, AP, Reuters, dpa)

READ  Rostoucí státní dluh zanechává obtížná rozhodnutí, protože rizika recese rostou

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *