Řeč premiéra v debatě Rady bezpečnosti OSN o námořní bezpečnosti přitahuje české vědce | Svět

Projev premiéra na debatě Rady bezpečnosti OSN o námořní bezpečnosti upoutal pozornost českých vědcůLoď Vietnamské pobřežní stráže (Foto: canhsatbien.vn)

Praha (VNA) Čeští odborníci Pochválil projev Vietnamců 11. srpna Předseda vlády Pam Minh Chin Před dvěma dny virtuální UNSC představil na otevřené diskusi na vysoké úrovni na téma „Zlepšení námořní bezpečnosti-případ mezinárodní spolupráce“.

Námořní bezpečnost je celosvětovým problémem, který přitahuje pozornost mezinárodního společenství, a projev premiéra Chinha jasně demonstroval úlohu a postavení Vietnamu na mezinárodní scéně a přispěl k ochraně a posílení námořní bezpečnosti pro mír, stabilitu a rozvoj. Svět podle nich.

Dr. Takashi Hosoda, odborník Vietnam A Univerzita Karlova v České republice v asijsko -tichomořské oblasti, kde jsou rozhovory považovány za důležitý milník ve vztazích mezi Vietnamem a Indií, protože indický premiér – rotující šéf Rady bezpečnosti OSN – tuto organizaci iniciuje a vede. UNSC Setkání.

Vietnam a Indie hrají klíčovou roli při zajišťování bezpečnosti Východního moře a Indo-Tichého oceánu. Obě země mají mnoho strategických podobností, takže je důležité, aby Vietnam posílil spolupráci s Indií, řekl Hosoda.

Velmi hovořil o plánech předložených vietnamskou vládou na řešení výzev v oblasti námořní bezpečnosti, zejména o potřebě mezinárodního společenství zvýšit povědomí o důležitosti námořní bezpečnosti a hrozbách pro námořní bezpečnost.

Za tímto účelem odborník doporučil, aby Vietnam konkrétně přispěl v rámci dvoustranné a mnohostranné spolupráce, včetně mechanismů spolupráce mezi Evropskou unií (EU) a asijskými zeměmi, EU a mořským širým Indickým oceánem (CRIMARIO).

Projev premiéra na debatě Rady bezpečnosti OSN o námořní bezpečnosti upoutal pozornost českých vědcůPředseda vlády Pam Minh Chin (Foto: VNA)

V tomto smyslu by se Vietnam měl zaměřit na zlepšení svých schopností v oblasti námořních a leteckých hlídek a na výzkum námořních plavidel, zvyšování povědomí o námořní bezpečnosti v ASEAN prostřednictvím mechanismů dvoustranné a mnohostranné spolupráce a posílení své role při propojování zúčastněných zemí. V oblasti námořní bezpečnosti dodal.

Dr. John Hornat, indo-pacifický expert na Univerzitě Karlově, uvedl, že projev vietnamského premiéra vyzdvihuje aktivní a proaktivní závazek země zajistit námořní bezpečnost-současný nepokoj v mezinárodním společenství. Pomáhá zlepšit postavení Vietnamu na světové scéně, zejména námořní právo OSN (UNCLOS) 1982 o udržování mezinárodního pořádku v mořské vodě.

READ  Vivo formalizuje přítomnost Evropy a signalizuje vstup na rumunské a české trhy

Novinář Alex Schwamberg, který se specializuje na asijsko-pacifickou bezpečnost, mezitím uvedl, že projev premiéra Singha odrážel stabilizaci regionálního prostředí Vietnamu a konec jednostranných akcí porušujících mezinárodní právo ve Východním moři.

Podle Swambergové se Evropská unie stále více zajímá o zajištění námořní nezávislosti ve Východním moři – jedné z nejdůležitějších mezinárodních námořních tras.

Návrhy předložené českým novinářem, předsedou vlády Vietnamu, ukázaly vietnamskou politiku řešení vietnamské politiky prostřednictvím mírových akcí v souladu s mezinárodním právem, zejména UNCLOS 1982, a zajištění námořní a vzdušné svobody ve východním moři prostřednictvím mnohostranných řešení míru. „Stabilita a rozvoj v regionu a ve světě. Toto je přístup, který získává podporu mezinárodního společenství, řekl Swamberg.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *