Top 10 věcí, které můžete dělat v Praze tento víkend: 1.–3. září 2023

Top 10 věcí, které můžete dělat v Praze tento víkend: 1.–3. září 2023

Objevte asijské jídlo a kulturu

Pokud chcete objevovat vzdálená místa, aniž byste opustili Prahu,… Asijský festival Daleko a Blízko 2023která se nachází v Central Parku Pankrák 2. záříPoskytuje pohled do jídla a kultury asijského kontinentu. Očekávejte jídlo z celé Asie, poprvé včetně Pákistánu, a také mnoho čajů a kulturních aktivit (převážně v češtině).

Podpořte dobrou věc na výstavě keramiky

Pokud chcete do své sbírky přidat unikátní keramické kousky, vydejte se na Kampu 2. a 3. září na Galerie keramiky Za účasti slavných českých hrnčířů a hrnčířů; Součástí veletrhu bude také žonglování, fyzické divadlo a hudební vystoupení. Zakoupením kelímku od nevládní organizace Sananim, organizátora výstavy, podpoříte její aktivity v oblasti léčby závislostí.

Vydejte se na festival vína nebo burgerů

Milovníci burgerů si přijdou na své 1. a 3. záříkdy Výstaviště hostí A Hamburger Nabízí všechny druhy hamburgerů, párků v rohlíku, hranolky a další grilovací speciality. Na své si přijdou i milovníci vína Pražské vinné hody 14 (Slavnosti vína Prahy 14) F 2. září Ve Volnočasovém Centru H55 v Hlobětíně, kde budou probíhat degustace vín a různé možnosti zábavy.

Poslechněte si Verdiho operu

Newyorská verze Metropolitní opery Il Trovatore By Giuseppe Verdi je v Kinu Aero s anglickými a českými titulky 3. září. Toto je dramatická inscenace Davida MacVicara, poprvé uvedená v roce 2009, v hlavních rolích kanadská sopranistka Sondra Radvanovsky a argentinský zpěvák Marcelo Alvarez jako milenci Leonora a Manrico a ruský operní zpěvák Dmitri Hvorostovsky jako Manricův politický nepřítel, hrabě di Luna.

Zažijte jedinečný koncert Prague Bells

Jděte na multikulturní festival

Ukažte svou podporu uprchlíkům z celého světa a zjistěte více o jejich kulturách na Recenze festivalukterá se koná dne 2. září V Holešovické tržnici. Pestrý program sahá od indických tanců a kazašské tradiční hudby přes bachatu, rap a funky balkánskou hudbu, malování hennou, výrobu tortil a módní přehlídku palestinské módy.

Přejeme podzimním básníkům všechno nejlepší k 20. narozeninám

Finská rocková skupina Poets of the Fall oslaví své 20. výročí vystoupením na… Seznamte se s továrnou na 1. září. Rocková kapela Poets of the Fall ovlivněná Steampunkem je s devíti alby jednou z nejúspěšnějších skandinávských kapel všech dob a setlist pro tento koncert obsahuje písně, které reprezentují celou jejich hudební cestu.

Zažeňte svou zvědavost na Festivalu vědy

Pro děti jakéhokoli věku i dospělé, Festival vědy na 2. září V parku Gotovka je možnost sledovat vědecké demonstrace a praktické pokusy, vyměnit si hračky a květiny, přinést si vlastní umírající rostlinu a naučit se ji zachránit a nechat si vyrobit zmrzlinu s tekutým dusíkem, pokud navštívíte alespoň 15 míst.

Sledujte filmové hity ve venkovním kině

Užijte si teplé zářijové večery sledováním filmů v Kino Západ slunce. Víkendový program zahrnuje The Greatest Showman a Inception on 1. záříKrásná žena a ďábel nosí Pradu 2. záříDirty Dancing a The Great Gatsby jsou zapnuté 3. září.

Oslavte sklizeň venkovním jarmarkem

Letenskou pláň bude provozovat Národní zemědělské muzeum 2. září na Oslava po žních Kompletní s hospodářskými zvířaty a zemědělskými stroji a navíc s pestrým programem pro celou rodinu. Samotné muzeum, které se nachází nedaleko, bude v ten den otevřeno zdarma.

Podívejte se na balet inspirovaný Romeem a Julií

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *