Tenis: Česká republika se v semifinále Poháru Billie Jean Kingové utká se Švýcary

Tenis: Česká republika se v semifinále Poháru Billie Jean Kingové utká se Švýcary

Glasgow – Švýcarsko a Česká republika postupovaly z Sady pohárů Billie Jean King V pátek se odehraje semifinálový zápas v Glasgow.

Švýcarsko porazilo Kanadu 2:1 a vyhrálo skupinu A, zatímco Česká republika porazila Spojené státy 2:1 a zajistila si vedení ve skupině 4.

Švýcarsko a Kanada ve svých úvodních zápasech v Emirates Areně pohodlně vyslaly Itálii, takže to mezi nimi byl přímý souboj o čtvrté místo.

Loňská finalistka Victoria Golubicová viděla, jak se ze ztráty setu dostala k poražení bývalé šampionky US Open Biancy Andreescuové 2-6 6-3 6-4.

Belinda Bencicová, světová dvojka, uzavřela los poté, co porazila loňskou vicemistryni z US Open Leilu Fernandezovou 6:0, 7:5.

„Je to skvělý pocit. Jsme samozřejmě velmi šťastní, že jsme se dostali do semifinále,“ řekl Bencic. „Není to snadné.“ Ukázali jsme, že jsme jedním z nejlepších týmů na světě, a jsme velmi konzistentní.

„Ukazuje to, že nám opravdu záleží v první řadě na Billie Jean King Trophy a hraní za naši zemi.“

Fernandez a Gabriela Dabrowski vyhráli mrtvou gumovou čtyřhru 6-2 6-1 nad švýcarským duem Gilles Teichmann, Simona Walterová.

Nešťastné vítězství České republiky nad Spojenými státy bylo inspirováno Markétou Vondroušovou a Kateřinou Siniakovou.

Vondroušová nastartovala svůj tým, když porazila světovou čtrnáctku Danielle Collinsovou 6:3, 6:3 za 72 minut.

Světová sedmička Coco Gauffová proto musela porazit Siniakovou, aby udržela naděje Američanů naživu.

Ale Siniaková, nasazená jako 47., vyhrála 7-6 (7-1), 6-1, když Gauffová prohrála pátý zápas dvouhry za sebou po mizerném čase v posledním finále WTA.

READ  Filmové fórum · Daleko cesta

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *