Tchajwanský ministr zahraničí sdílí scénu s českým prezidentem v Evropě | Tchajwanské zprávy

Tchajwanský ministr zahraničí sdílí scénu s českým prezidentem v Evropě |  Tchajwanské zprávy

TAIPEI (Taiwan News) – Ministr zahraničí Joseph Wu (吳釗燮) příští týden navštíví Evropu a veřejně vystoupí s českým prezidentem Peterem Pavlem, což prý znamená novou etapu ve vztazích mezi oběma zeměmi.


Pavel vystoupí na pódium 14. června, aby přednesl úvodní slova na Summitu evropských hodnot 2023, který pořádá český think tank Centrum pro evropské hodnoty pro bezpečnostní politiku. C.N.A Zpráva. Podle programu akce bude po Pavlově projevu následovat 10minutový projev „zvláštního hosta“.


Reuters Woo, který se postaví na pódium po Pavlovi, říká, že je speciálním hostem. Evropští lídři obvykle „nesdílejí pódium s vysokými tchajwanskými představiteli“, uvádí zpráva s odkazem na zdroj.


Těžištěm letošního programu je, jak reagovat na vliv Ruska a Číny. Odborníci účastnící se setkání se podělí o poznatky získané z ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022, dezinformací a praní špinavých peněz.


Konference bude mít také zvláštní zasedání o Tchaj-wanu. Témata zahrnují tchajwanskou demokratickou odolnost a to, jak lze zkušenosti z Tchaj-wanu použít jako model pro jiné demokracie (včetně střední a východní Evropy). Speciálním hostem je generální ředitel The Prospect Foundation Lai Ai-chung (賴怡忠).


Česká republika v poslední době usiluje o posílení vazeb s Tchaj-wanem. Poté, co byl Pavel v lednu zvolen novým českým prezidentem, okamžitě zavolal prezidentce Tsai Ing-wen (蔡英文) na 15 minut, během kterých se zavázal zvýšit spolupráci s Tchaj-wanem ve všech oblastech.READ  Prezidentské schválení Dohody o energetické spolupráci s Českou republikou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *