Nový dálkový ovladač televizoru Samsung využívá rádiové vlny, aby zůstal nabitý

Dálkový ovladač Samsung Echo

obrázek: Samsung

Nemyslel jsem si, že jednou z nejlepších věcí na CES 2022 bude dálkové ovládání. A přesto jsme tady. Děkuji Samsung. Vážně, nový dálkový ovladač Samsung je docela elegantní.

Vraťme se na chvíli zpět na CES 2021. Tam Samsung zveřejnil soubor Dálkové ovládání Echo Uchovává solární energii, která byla použita k dobití vnitřní baterie. Letošní model spolu s využitím solární energie dokáže přeměnit rádiové vlny routerů na energii a zajistit tak, že zůstanou plně nabité.

Rádiové vlny ze směrovačů se obvykle nepoužívají, protože budou dobré pouze pro zařízení s velmi nízkou spotřebou. Dálkové ovládání se ukazuje jako perfektní kandidát – k jeho používání nepotřebujete mnoho energie a zůstává v nečinnosti po dlouhou dobu, takže se může dobíjet.

Sběr rádiových vln Není to nový nápad, ale tato technologie se jen zřídka dostane do skutečných produktů, které můžeme použít vy i já. Nyní nelze dálkový ovladač ovládat pouze na RF napájení; Upgradovaný Eco Remote také využívá solární energii z venkovního nebo vnitřního osvětlení a má port USB-C jako zálohu.

Jak Samsung poznamenal u předchozího modelu, samotné použití solární energie by mohlo zabránit likvidaci 99 milionů baterií během sedmi let, neboli průměrné životnosti televizoru.

Kromě jeho šetrnosti k životnímu prostředí a schopnosti nabíjet několika způsoby je Eco Remote dálkovým ovladačem jako kterýkoli jiný. Na přední straně jsou všechna standardní tlačítka, včetně zkratek k oblíbeným streamovacím službám, jako je Disney +, Netflix a Prime Video. A když už jsme u zelené, Eco Remote je vyrobeno z recyklovaných materiálů a letos přichází v nové bílé barvě.

Nejlepší ze všeho je, že Eco Remote není jen marketingový plán určený ke zvýšení dobré vůle; Samsung říká, že nový dálkový ovladač bude součástí všech televizorů pro rok 2022.

READ  Apple vydělá 5 miliard liber navíc tím, že ke svým novým iPhonům nedodává nabíječky a sluchátka

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.