Studie zjistila, že ztrátu chuti nebo vůně viru Covid-19 lze vysvětlit genetikou

Tajemství, proč se lidé zraňují COVID-19 Podle nedávné studie publikované v časopise Nature může ztráta chuti nebo vůně spočívat v genetickém rizikovém faktoru. Genetika.

„Jak se dostaneme od infekce ke ztrátě čichu, je stále nejasné,“ řekl Dr. Justin Turner, odborný asistent otolaryngologie na Vanderbilt. Univerzita v Nashville, Tenn., která nebyla součástí studie.

Výzkumníci z 23andMe, genomické a biotechnologické společnosti, analyzovali data od 69 841 jedinců v Spojené státy americké A Spojené království Ti, kteří provedli online průzkumy po pozitivním testu na COVID-19, porovnávali ty, kteří hlásili ztrátu chuti nebo čichu, s těmi, kteří tak neučinili.

Mezi těmi, kteří byli pozitivně testováni na COVID-19, 68 % účastníků uvedlo ztrátu chuti nebo čichu, dotazované ženy měly o 11 % vyšší pravděpodobnost, že hlásily příznaky než muži, a asi 73 % bylo ve věku mezi 26 a 35 lety. studie.

SOUBOR – Na této archivní fotografii z 31. srpna 2021 navštěvuje Jack Kingsley RN pacienta COVID-19 na jednotce lékařské intenzivní péče (MICU) v Saint Luke’s Boise Medical Center v Boise, Idaho. Místo toho se léto, které mělo znamenat nezávislost Ameriky na COVID-19, přiblížilo se Spojenými státy ještě silněji pod tyranií viru, přičemž denní úmrtnost se vrátila k tomu, co bylo v březnu 2021.
(AP Photo/Kyle Green, soubor)

COVID-19: Rusko je neustále vysoce nakažlivé, obviňuje proměnnou omikron

Studie také zjistila, že ztráta chuti nebo čichu byla častější u těch, kteří byli testováni na COVID-19, ve srovnání s těmi, kteří byli testováni negativně, ale hlásili příznaky podobné nachlazení, a poznamenala, že u Američanů z východní Asie nebo Afriky byla méně pravděpodobná. nahlásit to. Ztráta čichu nebo chuti ve srovnání s lidmi evropský Rodový.

Výzkumný tým porovnal genetické rozdíly mezi těmi, kteří hlásili ztrátu chuti nebo čichu, s těmi, kteří tak neučinili, a našel místo poblíž dvou genů, UGT2A1 a UGT2A2, spojených s čichem spojeným se ztrátou čichu. Chuť a vůně po infekci COVID-19.

READ  Zavedení nové megarakety NASA bylo odloženo minimálně do března

I když minulost Zvíře Studie ukázaly, že tyto geny, které jsou exprimovány v našich nosních tkáních, se podílejí na eliminaci „pachů“ a předchozí experimentální studie naznačují, že ztráta čichu je spojena s poškozením tkáně podél nosní výstelky, a autoři uznávají, že není jasné, jak jsou geny skutečně zapojeny, jen proto, že „…může hrát roli ve fyziologii postižených buněk a výsledné funkční poškození, které přispívá ke ztrátě schopnosti fungovat“. Čich. „

Přestože je výzkum rozsáhlou studií, má několik omezení, včetně zaujatosti vůči účastníkům evropského původu a spoléhání se pouze na self-reportové průzkumy bez jakéhokoli klinického hodnocení účastníků.A a neschopnost „oddělit“ ztrátu chuti od čichu, protože obojí bylo zahrnuto v jedné průzkumné otázce.

Je třeba poznamenat, že [gene] Zdá se, že varianta identifikovaná v této studii také souvisí s obecnou schopností čichat, což může naznačovat, že lidé s vysokou citlivostí na čich nebo chuť mohou s větší pravděpodobností zaznamenat ztrátu těchto smyslů v důsledku infekce SARS-CoV-2,“ autoři. Řekl.

SOUBOR - Registrovaná zdravotní sestra Emily Yu, vlevo, mluví s Paulem Altameranem, 50letým pacientem s COVID-19, v Providence Holy Cross Medical Center v Los Angeles, 13. prosince 2021. Nemocnice po celých Spojených státech jsou pobouřeny omikronové variantou a vstup do stavu nepořádku, který se liší od předchozích mutací COVID-19.  (AP Photo/Jae C. Hong, Soubor)

SOUBOR – Registrovaná zdravotní sestra Emily Yu, vlevo, mluví s Paulem Altameranem, 50letým pacientem s COVID-19, v Providence Holy Cross Medical Center v Los Angeles, 13. prosince 2021. Nemocnice po celých Spojených státech jsou pobouřeny omikronové variantou a vstup do stavu nepořádku, který se liší od předchozích mutací COVID-19. (AP Photo/Jae C. Hong, Soubor)
(AFP)

KLIKNĚTE ZDE PRO FOX NEWS APP

Předchozí výzkum ukázal, že ztráta chuti a čichu je spojena se „selháním chránit smyslové buňky nosu a jazyka před virovou infekcí,“ uvedla Danielle Reed, Ph.D., přidružená ředitelka Monell Chemical Senses Center v Philadelphie. Reed studuje rozdíly mezi lidmi ve ztrátě chuti a čichu v důsledku COVID-19, ale nebyl součástí studie.

„Tato studie ukazuje jiným směrem,“ poznamenala. „Cesty, které rozkládají chemické látky, které způsobují chuť a vůni, mohou být nadměrně aktivní nebo neaktivní, což snižuje nebo narušuje schopnost chuti a vůně.

READ  Vrtulník NASA Mars letěl desátým letem přes Rudou planetu přes jednu míli

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.