Studie říká, že ruská ekonomika se hroutí uprostřed dusivých sankcí

Studie říká, že ruská ekonomika se hroutí uprostřed dusivých sankcí

Ruská ekonomika je se zahájením mezinárodních sankcí podle zprávy na pokraji kolapsu Tento měsíc byla zveřejněna studie Yale University.

Analýza, která je podle autorů založena na údajích o spotřebitelích, obchodu a přepravě, ukazuje, že ekonomika je v nebezpečí kolapsu, protože zahraniční společnosti odcházejí a sankce přetrvávají.

„Z naší analýzy je jasné, že obchodní recese a sankce katastrofálně ochromují ruskou ekonomiku,“ napsali autoři.

„Jak ruská invaze na Ukrajinu vstupuje do pátého měsíce, objevil se společný příběh, že světová jednota vůči Rusku se nějak změnila ve válku ekonomického vyčerpání, která vrhá stín na Západ,“ píše se ve studii a dodává, „Tohle prostě není pravda.“

rubl Ohromující výkon v důsledku bezprecedentní ekonomické izolace Někteří analytici to připisují příznivým komoditním trhům v zemi, která je závislá na exportu ropy a plynu.

Jiní poukázali na požadavek ruského prezidenta Vladimira Putina nakupovat toto zboží pouze v rublech a omezení centrální banky vůči držitelům ruských akcií a dluhopisů vyplácejících dividendy mimo zemi.

Rusko napadlo Ukrajinu 24. února.
Alexey Mashev, Sputnik / The Associated Press

Studie Yale však tvrdí, že Rusko nyní obchoduje se svým zbožím ze slabé pozice a muselo přejít od zásobování většiny Evropy k podprůměrným obchodům na sekundárních trzích.

Autoři tvrdí, že Putinova „jasně neudržitelná“ měnová politika přivedla ruskou vládu do impotence.

Studie tvrdí, že téměř 40 % ruského HDP bylo ztraceno, když se zahraniční společnosti stáhly z ruské ekonomiky a „zvrátily téměř tři desetiletí zahraničních investic“.

Profesoři Yale také říkají, že domácí výroba zboží v Rusku se prakticky zastavila, což způsobilo nedostatek dodávek a zvýšení spotřebitelských cen.

Autoři psali, že to otřáslo důvěrou v systém a vedlo to k masovému exodu kapitálu a lidí.

Studie dospěla k závěru, že „neexistuje žádná cesta z ruského ekonomického zapomnění, dokud budou spojenecké země jednotné v udržování a zvyšování tlaků sankcí proti Rusku“.

READ  Letouny B-52 opět letěly nad Středním východem při americkém vojenském varování před Íránem

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *