Storm Hunter vyhrála první zápas na finále Billie Jean King Cupu pro Austrálii navzdory cestovním problémům po finále WTA

Australanka Storm Hunter vyhrála svůj první zápas na finále Billie Jean King Cupu v Seville navzdory „rychlému obratu“ z finále WTA v Cancúnu.

Hunter, světová jednička v ženské čtyřhře, dorazila do Španělska bez zavazadel jen několik hodin před svým finálovým zápasem BJK Cupu se spoluhráčkou Kimberly Birrell.

Devětadvacetiletá hráčka soutěžila po boku Belgičanky Elise Mertensové na WTA Finals a na konci sezóny vypadla z prestižního turnaje v semifinále.

„Není to o mně, je to o týmu. Jsem velmi hrdý, že jsem mohl vyhrát s Kimbem.“ [Birrell] „Austrálie dnes,“ řekl Hunter.

„Bylo to rušných 24 hodin. Jakmile jsem skončil v Cancúnu, snažil jsem se sem dostat co nejrychleji a nakonec jsem přistál dnes ráno v 8:30.“

„Moje tašky nedorazily, což bylo trochu obtížné, ale měl jsem nějaké rakety a byl jsem připraven hrát dnes. Měl jsem své oblečení a boty a byl jsem psychicky připraven jít, kdyby to náš tým potřeboval.“

„Samozřejmě to byl rychlý obrat, ale pro mě je reprezentovat svou zemi tou největší ctí a upřímně řečeno tou nejskvělejší věcí, kterou mohu ve své tenisové kariéře udělat.“

Hunter a Birrell porazili Slovince Veroniku Erjavec a Ellu Milic 7-5, 6-7, 10-5 a získali bod pro Austrálii ve druhé skupině.

Ale Slovinsko, které se turnaje účastní poprvé, dosáhlo celkového vítězství, když Kaya Jovan porazila Ajlu Tomljanovic 6-4, 6-1 a Tamara Zidancic porazila Dariu Saville 6-1, 6-4.

Ve skupině A, Česká republika Dominantně vyhráli nad Švýcarskem, vyhráli všechny tři zápasy.

Linda Nosková se snažila překonat svou 18letou krajanku Selin Naif 7-6, 4-6, 6-4, než Marie Bouzková porazila Viktorii Golubic 6-4, 6-4.

Wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová je v českém týmu na finále Billie Jean King Cupu, ale po vystoupení na WTA Finals, kde vypadla po skupinové fázi, si odpočinula.

Kingová, jejíž turnaj dříve známý jako Fed Cup byl v roce 2020 přejmenován, naznačil novinářům, že vina leží na WTA.

„Udělali jsme [the ITF] Měli jsme schůzku už dávno, myslím, že byste se měli zeptat na WTA – jsou to ti, kdo to naplánovali za pár týdnů [ago]“,“ Ona řekla.

Soutěž Billie Jean King Cup pokračuje zápasem španělské skupiny C proti Kanadě a zápasem skupiny D mezi Francií a Itálií.

Streamujte živě nejlepší tenisové události, včetně Australian Open 2024 objev+, V aplikaci Eurosport a na webu EUROSPORT.com