Východní Čína se připravuje na Typhoon Infa po povodních ve střední zemi

Tajfun dopadl v neděli ve 12:30 na pevninu v okrese Putuo ve městě Zhoushan City, hlavním přístavu v provincii Zhejiang na východním pobřeží, uvedla Čínská meteorologická správa s odvoláním na Čínskou meteorologickou správu.

Bouře zasáhla střední Čínu se stále vzpamatovává povodňový záznam Zabilo nejméně 58 lidí, přerušilo elektřinu a přesídlilo více než milion lidí.

„Uděláme maximum, abychom zajistili bezpečnost lidských životů a majetku, uděláme maximum pro snížení ztrát při katastrofách a budeme se snažit dosáhnout cíle bez úmrtí, zranění a malých ekonomických ztrát,“ řekl Yuan Jiajun, komunistická strana provincie Zhejiang. Státní média uvedla, že sekretářka při inspekci příprav v sobotu

Meteorologické oddělení již dříve uvedlo, že hurikán se pohyboval rychlostí 15 kilometrů za hodinu (9 mph).

Meteorologické oddělení uvedlo, že rychlost větru v N-Fa byla až 38 metrů za sekundu. Podle výpočtů agentury Reuters to odpovídá zhruba 137 kilometrům za hodinu (85 mil za hodinu).

Bylo to kvůli cestě kolem severu podél pobřeží Zhejiang kolem poledne, průjezdem Šanghajem a večerním příjezdem do severovýchodní provincie Jiangsu.

Nouzové řízení v Če-ťiangu zvýšilo v sobotu úroveň reakce na tajfun na nejvyšší úroveň, v případě potřeby uzavřelo školy a trhy a pozastavilo silniční provoz.

Šanghaj s přibližně 26 miliony obyvatel a Hangzhou na jihu zrušily od soboty příchozí a odchozí lety a rovněž byla pozastavena řada vlakových spojů v regionu.

Šanghajská vláda uvedla, že zpomalí metro, zatímco úřady města Chang-čou varovaly obyvatele, aby metro zastavili.

Povodně ve středočínském městě Zhengzhou minulý týden zabily 12 lidí Uváznutý v systému metra.

Středisko oznámilo, že šanghajský Disneyland bude kvůli počasí uzavřen v neděli a pondělí, zatímco městský přístav Yangshan evakuoval stovky lodí, uvedla tisková agentura Xinhua.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *