Steppar mimo prohlídku Flander po srdeční proceduře

Jeho tým, Deceuninck Quick-Step, v pátek oznámil, že český soutěžící Zdeninck Stebar vynechá Flanders Tour poté, co podstoupil operaci pro srdeční potíže.

Problém nastal, když 35letý Staibar, který tradičně silně vystupoval v jednodenních klasikách, obsadil minulou neděli respektovaný 25. v Gentu Wavellge.

Belgický tým ve svém prohlášení uvedl: „Po Gentovi a Weavergemovi Zdeněk Stebar informoval lékařský tým společnosti Daikonink, že mu není dobře.“ „Vyšetření našeho zdravotnického personálu odhalilo, že český rytíř trpěl problémy se srdečním rytmem.“

„Doporučil se chirurgický zákrok. Úspěšně jej provedl profesor Pedro Brugada ve středu v Bruselu.“

Dikkonink řekl, že Stybar již obnovil trénink, ale bude si s rodinou několik dní volno.

„Je zřejmé, že jsem zklamaný, že mi v neděli chybí Rund,“ napsal Staebar. „Toto období s E3, Gent-Wevelgem, Flanders Tour, je moje oblíbené v této sezóně. Trénoval jsem dobře a cítil jsem, že moje forma nebyla dlouho dobrá.“

Stybar, který také jezdí na cyklokrosu, byl na konci března pátý v E3 v Harelbeke. Závod dokončil v první desítce na Flanders Tour v letech 2015, 2016 a 2018.

Očekávalo se, že bude jedním ze tří rytířů, o nichž Dikkonink doufal, že se kvalifikuje do nedělního závodu, vedle francouzského mistra světa Juliana Alavelippiho a Belgičana Yvesa Lamberta.

bnl / dep / pb / mw

READ  Charitativní iniciativa „Satnik“ organizuje dary pro rodiny potřebných rodičů samoživitelů

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *