Spojené království oznámilo zvýšení minimálních platů pro zahraniční pracovní víza Zprávy o imigraci

Spojené království oznámilo zvýšení minimálních platů pro zahraniční pracovní víza  Zprávy o imigraci

Ministr vnitra James Cleverley řekl, že vláda zvýší minimální mzdu pro kvalifikované zahraniční pracovníky na 38 700 liber (48 800 dolarů).

Britská vláda oznámila balíček opatření ke snížení čisté migrace do Spojeného království, včetně plánů na zvýšení minimální mzdy požadované pro zahraniční pracovníky, aby měli nárok na pracovní vízum.

Cílem opatření je zvýšit minimální mzdu, kterou si migranti do Spojeného království musí vydělat v zaměstnání, o třetinu poté, co rekordní čistá migrace v roce 2022 zvýšila tlak na premiéra Rishi Sunaka, aby jednal.

Vysoká úroveň legálního přistěhovalectví dominuje britské politické scéně již více než deset let a Sunak slíbil získat větší kontrolu poté, co zákonodárci v jeho Konzervativní straně kritizovali jeho výsledky před volbami očekávanými příští rok. Po sobě jdoucí vlády vedené konzervativci slíbily snížit imigraci – jednoduše se zaměří na čistý počet nižší než 100 000.

Ministr vnitra James Cleverly v pondělí řekl, že vláda zvýší minimální mzdu pro kvalifikované zahraniční pracovníky na 38 700 liber (48 800 USD) ze současné úrovně 26 200 liber (33 000 USD) a zreformuje seznam pracovních míst, kde dochází k vyloučení z důvodu nedostatek. A zpřísnit pravidla, zda si pracovníci mohou přivést své rodiny.

„Imigrace do této země je příliš vysoká a musí být snížena a dnes podnikáme důraznější kroky než jakákoli jiná vláda předtím,“ řekl Cleverly zákonodárcům.

„Tento balíček opatření začne platit od příštího jara.“

Opatření by mohla vést k novým sporům se zaměstnavateli, kteří měli v posledních letech potíže s náborem pracovníků vzhledem k pokračujícímu napjatému trhu práce v Británii a ke konci svobody pohybu z Evropské unie poté, co Británie opustí blok.

Údaje z minulého měsíce ukázaly, že roční čistá migrace do Spojeného království dosáhla v loňském roce rekordních 745 000 lidí a od té doby se drží na vysoké úrovni.

READ  Hurikán Norma a hurikán Tammy: Obě bouře blízko země

„Tento balíček v kombinaci s naším snížením počtu závislých na studentech bude znamenat, že v příštích letech přijde o 300 000 lidí méně, než do Spojeného království přišlo loni,“ řekl Cleverly.

Brexit a kontrola hranic

Lídři referendové kampaně o brexitu tvrdili, že odchodem z EU by Británie získala větší kontrolu nad jejími hranicemi, a mnozí z těch, kteří hlasovali pro odchod, uváděli jako faktory při svém rozhodování vysokou míru přistěhovalectví a tlaky, které podle nich klade na veřejné služby.

V posledních letech však Británie otevřela vízové ​​programy pro lidi na Ukrajině a v její bývalé kolonii Hong Kong, zatímco společnosti v odvětvích, jako je strojírenství, stavebnictví a restaurace, vyzvaly vládu, aby jim umožnila najímat mezinárodní zaměstnance, aby nahradili nedostatek pracovních sil.

Data ukázala, že celková migrace v roce 2022 dosáhne cca 1,16 milionu, což odpovídá migraci 557 tisíc.

Úřad pro národní statistiku (ONS) v květnu uvedl, že 925 000 z těch, kteří přijedou v roce 2022, byli občané zemí mimo EU, 151 000 pocházelo z EU a 88 000 byli britští občané.

Odhaduje se, že v roce 2022 v rámci zvláštních vízových režimů přicestovalo 114 000 dlouhodobě z Ukrajiny a 52 000 z Hongkongu.

Čistá imigrace do Británie v roce 2015, rok před referendem o Brexitu, dosáhla 329 000 lidí.

Sunak se také zavázal zakročit proti nelegální migraci poté, co v posledních letech připluly desítky tisíc lidí na malých lodích přes Lamanšský průliv z pevninské Evropy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *