Spojené státy vypuknou ve třetím zápase finále Par Hockey Cupu, aby sesadily kanadské rivaly

Kanadská mužská hokejová reprezentace skončila na Para Hockey Cupu se stříbrnou medailí, když v sobotu ve finále v Bridgewater, NS prohrála se Spojenými státy 5:1.

Kanaďané drželi zápas ve dvou třetinách těsně, ale Spojené státy ovládly třetí třetinu čtyřgólovou jízdou a získaly sedmou zlatou medaili v řadě na turnaji.

Brody Roybal vedl Američany s trojkou, zatímco Declan Farmer a Evan Nichols přidali každý gól.

Ostřílená brankářka Jen Lee si připsala devět střel.

Kanadský obránce Adam Dixon skóroval v poslední minutě zápasu poté, co vytáhl brankáře Jean-Françoise Honaulta o útočníka navíc.

Huneault při svém třetím startu v řadě zastavil 21 ran a předvedl další silný výkon ve svém druhém mezinárodním podniku. Spojené státy porazily Kanadu 26:10.

„Dvě třetiny a prvních osm minut třetí třetiny, byli jsme u toho. Špatná tříminutová třetina proti nejlepšímu týmu na světě a ztratíte koncentraci a oni to vyhodí do vzduchu,“ řekl kanadský trenér Ross Herrington. Řekl.

„Mají tam hráče světové třídy a my jsme je v té době snadno napadli.“

hodinky | Roybal hattrick vede USA za Kanadou:

Brody Roybal hattrick vede Spojené státy k vítězství nad Kanadou v Para Hockey Cupu

USA porazily Kanadu 5-1, když Brody Roybal skóroval třikrát, když tým USA vyhrál Para Hockey Cup.

Roibal otevřel skóre Američanů při přesilovce na konci první třetiny, ale Honnault ve druhé třetině s několika velkými zastávkami udržel zápas na jednu branku.

Věci se pro Canadiens rozpadly ve třetí třetině, když Roibal vstřelil svůj druhý gól v utkání necelé dvě minuty do kádru.

Kanadský obránce Tyrone Henry a americký obránce Jack Wallace byli po dvou minutách vyloučeni za špatné chování ve hře.

Hvězdný forvard Farmer skóroval na gól bez asistence v polovině třetiny, než o necelou minutu později připravil Nicholsovu branku a zajistil Američanům vedení 4:0.

READ  Recenze Euro 2020: nejlepší, nejhorší a podivné | buvolí sporty

Roybal završil hattrick a ukončil skóre pro Spojené státy, když zbývaly jen něco málo přes dvě minuty, ale Canadiens dali dohromady silnou konverzi na poslední chvíli s útočníkovým komparsem.

Kanadský kapitán Tyler McGregor, který vyrovnal rekord individuálního turnaje devíti góly Bridgewater, si připsal vedle Dominica Cozzolina asistenci, když Dixon našel síť, když zbývalo třicet sekund.

McGregor zakončil turnaj na druhém místě se 13 body, zatímco Cozzolino vedl všechny hráče s devíti asistencemi.

„Myslím, že jsme celý týden udělali spoustu dobrých kroků vpřed,“ řekl Dixon. „Jsme teď lepší tým, než když jsme sem přišli. Dnes jsme měli tři špatné minuty, ale myslím, že můžeme být hrdí na naše úsilí, hrdí na kroky, které jsme udělali, a věřit, že dál to bude ještě lepší.“ .“

V poslední době Kanadě ovládly Spojené státy

Kanada usiluje o první zlatou medaili Para Hockey Cup od roku 2013 a nyní prohrála se Spojenými státy ve hře o zlato v posledních šesti edicích turnaje.

Turnaj čtyř týmů se naposledy konal v roce 2019 v Paradise, NL, ale v letech 2020 a 2021 byl zrušen kvůli pandemii COVID-19.

Američané, kteří skončili neporaženi s bilancí 5:0, porazili Kanadu o zlato také na zářijovém Mezinárodním poháru v para hokeji a letos v březnu na paralympiádě v Pekingu.

Kanaďané za podpory publika zahájili turnaj dominantními vítězstvími nad Itálií a Českou republikou a své soupeře přehráli 13:0. Ve svém posledním středečním zápase kvalifikačního kola selhali, ale se svými přeshraničními rivaly prohráli 3:2 v prodloužení.

Kanada si zarezervovala vstupenku do finále čtvrteční porážkou České republiky, kde McGregor vstřelil hattrick.

Česká reprezentace se kvalifikovala do Itálie v zápase o bronz dříve v průběhu dne vítězstvím 9:0, když se Filip Veselý ujal dvoubrankového vedení.

READ  Český ministr zahraničí chce omluvu po tweetu Marvina Bartleyho „shnilé ovoce“ | fotbalové zprávy