Souček skóroval, když se Česká republika kvalifikovala na UEFA Euro 2024

Tomáš Souček Oba byli kapitánem a skórovali při výhře České republiky 3:0 nad Moldavskem na mistrovství Evropy 2024.

Souček a jeho mezinárodní spoluhráči se zúčastnili pondělního večerního střetnutí s Moldavskem na Andrově stadionu v Olomouci.

Záložník West Ham United byl kapitánem národního týmu zpět na mezinárodní scéně a domácím trvalo pouhých 14 minut, než se dostali do vedení, David Dowdara vstřelil do protiútoku.

Věci se pro Moldavsko ještě zhoršily, když se na začátku druhé půle snížilo na deset mužů. Druhou žlutou kartu dostal obránce Vladislav Babolo.

Tomáš Sore si při svém debutu v reprezentaci České republiky splnil sen. Útočník vstřelil druhý – a svůj první mezinárodní gól –, aby měl tým zápas plně pod kontrolou a dostal se do závěrečných výměn.

Kapitán Souček završil perfektní večer pro Českou republiku minutou v Olomouci. Osmadvacetiletý hráč zpečetil vítězství a místo svého týmu ve finále příštího léta v Německu po dobře vypracované rohové rutině z pokutového území.

Vítězstvím končí kvalifikační tažení České republiky se čtyřmi výhrami a třemi remízami z osmi odehraných zápasů, což jim dává 15 bodů a zajišťuje umístění v první dvojce skupiny E. Znamená to místo mezi 24 týmy na mistrovství Evropy 2024.

Na rozdíl branek táhli za vítězi skupiny Albánií, která ve svém posledním zápase skupiny E remizovala 0:0 s Faerskými ostrovy.

Suček byl v pondělí večer jediným aktivním Hammerem. Mladý útočník Callum Marshall Severní Irsko bylo jmenováno jako jeden z náhradníků ve své poslední kvalifikaci skupiny H, vítězství 2:0 nad lídrem skupiny Dánskem.

Díky těmto třem bodům zakončí Severní Irsko svou kvalifikační kampaň s devíti body, což na finále v roce 2024 nestačí.