Sneijder je připraven na své druhé mistrovství světa

Sneijder je připraven na své druhé mistrovství světa
Wilmington, Severní Karolína – S 32 národními týmy z celého světa, které se poslední dobou připravují na Mistrovství světa ve fotbale žen 2023, UNCW Women’s Soccer Goalkeepers Sydney Schneiderová Jamajský ženský národní tým se těší na druhou šanci udělat první dojem.

Jamajský ženský národní tým (JWNT) se podruhé v historii objeví na největší fotbalové scéně 23. července 2023, kdy Francie bude bojovat o zahájení skupinové fáze v australském Sydney, které sdílí hostitelské povinnosti s Novým Zélandem.

Schneiderová bude doufat, že zúročí svůj debut na mistrovství světa v roce 2019, kdy nastoupí do obou zápasů, v síti Jamajky. Rodák z Daytonu v New Jersey předvedl čtyři zákroky ve dvou zápasech ve Francii, včetně pokutového kopu v úvodním zápase turnaje proti Brazílii.

„Hrát na posledním mistrovství světa mi tentokrát dalo jedinečnou zkušenost,“ řekl Sneijder, který v Česku hraje za Spartu Praha. „Určitě víme více o tom, co můžeme očekávat. Spíše než jen cítit nadšení z účasti, chceme jít v tuto chvíli a dostat se z naší skupiny.“

Jamajská skupina F představuje mix veteránů a nováčků na scéně mistrovství světa. Brazílie a Francie mají dohromady 14 lůžek, zatímco Panama je nováčkem v mezinárodním turnaji založeném v roce 1991.

Hraní před čtyřmi lety dalo Schneiderovi a zbytku JWNT (aka Reggae Girlz) pochopení, jak přistupovat k vícestupňové akci způsobem, který se lišil od běžné klubové soutěže, na kterou je většina hráčů zvyklá.

„Myslím si, že klubová příprava a příprava na mistrovství světa jsou v některých ohledech velmi odlišné. S klubem se připravujete na celou sezonu. Většina sezon má 24 zápasů a obvykle existují vysoké a nízké časy,“ řekl Sneijder. „Na mistrovství světa je příprava soustředěná. Máte zaručeny jen tři zápasy a je těžké vyhrát více. Není čas na minima, prostě tam jděte a předveďte to nejlepší.“

READ  Jamie Hooper vede projekt All In & Win v EuroHockey: European Hockey Federation

Schneiderova příprava na Světový pohár sahá až k význačné tříleté kariéře v UNCW, kdy byla hráčkou prvního týmu All-Colonial Athletic Association prvního týmu a první držitelkou ceny pro brankáře roku v lize v roce 2019.

„Hraní na UNCW a na úrovni divize I mi rozhodně pomohlo připravit se nejen na toto poslední mistrovství světa, ale i na toto,“ řekl Schneider. „Připravilo mě to na mou kariéru, profesionální scénu a super konkurenční prostředí.“

Po 44zápasové kariéře, ve které získala 131 zákroků, se Schneider stala první Seahawk, která byla vybrána do draftu National Women’s Soccer League (NWSL) 2021, když si ji Washington Spirit vybral jako 29. celkově. The Spirit toho roku pomohl zachytit šampionát NWSL.

Nyní, vyzbrojená vysokoškolskými, profesionálními a mezinárodními zkušenostmi, Schneider chápe příležitost, kterou má před sebou. Je odhodlána sehrát svou roli v postupu Jamajky v turnaji i v ženském fotbale po celém světě.

„Je pro mě ctí nejen hrát na tak vysoké úrovni, ale také reprezentovat svou zemi,“ řekl Schneider. „Stále je pro mě šílené, že můžeme denně ovlivňovat životy tolika lidí, aniž bychom s nimi byli přímo. Je to opravdu úžasné a jsem tak vděčný, že to mohu udělat.“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *