S utrpením Kane způsobí Skotsko Anglii 0: 0 Sportovní

Londýn (AFP) – I přes nejlepšího střelce Premier League se Anglie nemohla dostat přes Skotsko.

Harry Kane se v pátek na evropském šampionátu nepřiblížil ke skórování při bezgólové remíze obou týmů.

Kapitán Anglie vypadal ve Wembley vyčerpaný, protože Skotsko získalo bod, který ještě potřebovalo k postupu do 16. kola na Euro 2020.

Oba týmy měly šanci skórovat za deštivé noci v Londýně.

Obránce Anglie John Stones zamířil na tyč v 11. minutě a skotský útočník Lyndon Dykes zasáhl střelu, kterou Reece James v 63. minutě držel mimo čáru.

Pro Anglii není kvalifikace do 16. kola velkým nebezpečím, protože dva nejlepší týmy z každé ze šesti skupin zajišťují postup společně se čtyřmi nejlepšími třetími týmy.

Anglie má ve skupině D čtyři body, stejně jako Česká republika. Češi budou v úterý dalším návštěvníkem Wembley, zatímco Skotsko bude čelit Chorvatsku.

Švédsko 1, Slovensko 0

Ulice. PETERSBURG, Rusko (AFP) – Emil Forsberg skóroval v 77. minutě pokutovým kopem, čímž Švédsku zajistil vítězství 1: 0 nad Slovenskem.

Náhradníka Robina Quaisona srazil slovenský brankář Martin Dubravka, když narazil přes branku z vynikající střely Aleksandara Isaka. Dubravka vyskočil správným směrem do pokutového kopu pro Forsberga, ale ten se mu nedokázal vyhnout.

Výkon Isak ve druhé polovině zvýraznil obtížný zápas v Petrohradě. 21letý útočník, který hraje svůj první velký turnaj po hvězdné sezoně se španělským klubem Real Sociedad, téměř vše otočil.

Ve Španělsku ho přezdívají „švédský Kristus“.

Švédsko má ve skupině E čtyři body, což může stačit na kvalifikaci do 16. kola. Slovensko má tři body po úvodním vítězství nad Polskem 2: 1.

V první polovině vystřelila na bránu pouze jedna střela a rozhodčí na konci prvního poločasu zapískal, aniž by zbytečně ztrácel čas.

READ  Video: Dubajská sportovní rada přijímá roční program sněhových sportů

Chorvatsko 1, Česká republika 1

Glasgow, Skotsko (AFP) – Český útočník Patrik Čech skóroval z penalty a vstřelil svůj třetí gól v turnaji remízou 1: 1 s Chorvatskem.

Schickovi byla udělena penalta poté, co ho chorvatský obránce Dejan Lovren udeřil loktem, zatímco oba napadali míč ve vzduchu. Rozhodčí udělil penaltu po přezkoumání videa a udělil Lovrenovi žlutou kartu.

V 37. minutě Schick poslal pokutový kop do levého rohu sítě.

Poté Ivan Perisic zajistil udržení Chorvatska naživu na turnaji. Andrej Kramaric získal míč ve středu pole a uvolnil Perisica, který se dostal přes pravého zadního Vladimira Kovala a vystřelil přes českého brankáře Tomáše Vaclica.

Oba týmy mají stále šanci se v úterý kvalifikovat do 16. kola posledních zápasů skupiny D. Chorvaté budou hrát se Skotskem v Hampden Parku, zatímco Češi s Anglií ve Wembley.


Více z AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer A https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *