Ruský guvernér nabízí setkání se skupinou, která drží v zajetí vojáky

Ruský guvernér nabízí setkání se skupinou, která drží v zajetí vojáky

KYJEV (Reuters) – Guvernér ruské oblasti Belgorod v neděli řekl, že je připraven setkat se s proukrajinskou skupinou ruských rebelů zadržujících dva ruské vojáky, protože oznámil obnovení eskalace bojů u hranic. .

Mezitím ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho síly použily dělostřelectvo k odrazení posledního ze série pokusů o přeshraniční vpád rebelů, které Moskva klasifikuje jako „teroristy“ jednající jako zástupce Kyjeva.

Ruský sbor svobody a ruský dobrovolnický sbor se přihlásily k odpovědnosti za sérii přeshraničních útoků na ruském území, včetně minulého týdne, kdy Moskva uvedla, že během bojů byli zabiti dva civilisté.

Ve videu na kanálu Freedom of Russia Telegram muž, který se představil jako velitel ruského dobrovolnického sboru, řekl, že výměnou za setkání s guvernérem vydá dva vojáky, kteří byli drženi v zajetí.

Video ukazovalo dva zajatce, z nichž jeden vypadal jako zraněný a byl umístěn na operačním stole.

„Dnes do 17:00 máte možnost komunikovat beze zbraní a vzít dva ruské občany, obyčejné vojáky, které jste vy a vaše politické vedení poslali k masakru,“ stojí ve společném prohlášení zveřejněném spolu s videem.

O tři hodiny později se ve videozprávě objevil belgorodský guvernér Vjačeslav Gladkov, který souhlasil se setkáním se skupinou, pokud budou vojáci ještě naživu.

„S největší pravděpodobností je (sabotéři) zabili, i když je těžké říct. Ale pokud jsou naživu, tak od pěti do šesti večer – kontrolní stanoviště Čebykino. Zaručuji bezpečnost,“ řekl Gladkov.

Dodal, že ve městě Novaja Tavolganka poblíž ukrajinských hranic zuří boje se skupinou „ukrajinských diverzantů“, aniž by uvedl jakékoli podrobnosti.

Ruské ministerstvo obrany později uvedlo, že jeho síly skupinu rozehnaly a vyslaly své bojovníky na Ukrajinu.

Ukrajina přímou účast na přeshraničních útocích popřela, ale označila je za výsledek ruské invaze.

READ  Čína hostí běloruského vůdce Lukašenka, zatímco USA varují před pomocí Rusku ve válce

Gladkov dříve v neděli řekl, že ukrajinské síly v noci pokračovaly v bombardování jeho oblasti poté, co předchozí noc zabily dva lidi a evakuovaly stovky dětí daleko od hranic.

(Obálka) Dan Belichuk a Caleb Davis. Střih Gareth Jones a David Lungren

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *