Rusko není možné obklíčit, musí útočit zepředu: americký veterinář na Ukrajině

Rusko není možné obklíčit, musí útočit zepředu: americký veterinář na Ukrajině

Na této zveřejněné fotografii pořízené z videa zveřejněného tiskovou službou ruského ministerstva obrany 13. ledna 2023 se ruští vojáci připravují k palbě na nezveřejněném místě na Ukrajině.
Tisková služba ruského ministerstva obrany prostřednictvím AP

  • Ruské síly na Ukrajině nelze obklíčit, řekl americký veterán, který trénuje ukrajinské síly.
  • Insideru řekl, že Ukrajina nemá jinou možnost, než udělat riskantní krok a postoupit „přímo do středu“.
  • Řekl, že Rusko je dobré v obraně, ale Ukrajina pokročila v protiútoku.

Ruské obranné linie nelze obejít, což znamená, že ukrajinské síly musí najít způsob, jak prorazit jejich střed, aniž by byly obklíčeny, řekl Insider americký veterán, který trénuje ukrajinské vojáky.

Voják s volacím znakem Jackie bojoval v Afghánistánu a Iráku, než sloužil jako výcvikový dodavatel pro americkou armádu. Řekl, že reagoval na žádost Ukrajiny o mezinárodní dobrovolníky krátce poté, co Rusko v únoru 2022 zahájilo svou totální invazi.

Jackie bojoval po boku ukrajinských sil v Kubjansku a Bakhmutu. Nyní je pryč z předních linií a cvičí stovky vojáků v ukrajinských regionálních obranných silách – lehké pěchotě, která bude použita k zabezpečení území, které bude znovu dobyto z Ruska.

Řekl, že ačkoli se mu nelíbí způsob, jakým Rusko zorganizovalo svou obranu, „protože vyžaduje určitý druh lidské oběti, jako mnoho ruských operací“, jsou impozantní a „velmi obtížně proniknutelné“.

„Pokud si myslíte, že jste chytrý a myslíte si, že můžete chytře obejít ruskou linii, narazíte na jinou ruskou linii, a pokud je budete chtít obejít, narazíme na jinou ruskou linii.“ “ řekl.

Dodal: „Nenajdete nějaké chytré prostředky k hackování.“ „Budete muset jít přímo do středu a budete si muset vybrat, kde je střed.“

Ve skutečnosti řekl, že jedinou výhodou každého, kdo bojuje proti ruským silám, je to, že „nevědí přesně, kdy nastane okamžik“.

READ  Kanada a Indie vyhostily vyslance kvůli zabití vůdce Sikhů Kanada

Ale řekl, že nemůžete Rusko překvapit velikostí svých sil kvůli úrovni sledování dronů v této válce.

„Můžeš si vybrat čas, ale to je tak všechno.“

Jackie řekl, že taktika postupu přímo doprostřed je riskantní. „Pokud nemáte dostatek vojáků na to, abyste se protlačili středem průlomu, skončíte s obklíčením,“ řekl a dodal, že tyto síly by pak mohly být ztraceny.

„Mýlili se,“ řekl, „a jediné, co nakonec uděláte, je, že vložíte své síly do kapes, aby je Rusko úplně zničilo.“

Ukazuje však, že Ukrajina nemá na výběr.

Ukrajina zahájila svůj poslední protiútok v červnu a dosáhla určitého pokroku, ale bez jakýchkoli průlomů ve velkém měřítku.

Ukrajinští představitelé a vojáci reagovali na kritiku, že protiútok byl pomalý, a poukazovali na hlubokou obranu Ruska a výhody Ruska v počtu jednotek.

Jackie souhlasil a řekl, že Ukrajina udělala větší pokrok, než se očekávalo, vzhledem k výhodám Ruska v oblasti lidské síly a silné obrany, jako jsou minová pole.

„Trochu jsem předpokládal, že možná jeden hack a pak se budu muset přizpůsobit tomuto jedinému hacku, ale pak se přizpůsobí i Rusko,“ řekl.

Místo toho, dodal, Ukrajina dosahuje hmatatelného pokroku v mnoha oblastech a má ještě přijít.

Řekl: „Co jste neviděli, je, že jste neviděli rozsah naší síly v tomto protiútoku.“ „Vůbec jsi to neviděl.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *