COVID-19, nejstarší osoba v Evropě, přežila 116letá francouzská jeptiška

Sestra Andre, jeptiška narozená v roce 1904, měla 16. ledna pozitivní test na přítomnost viru, uvedl David Tavela, ředitel komunikace v pečovatelském domě Saint Catherine Laboure v Toulonu v jižní Francii, kde žije.

Tavila ve středu pro CNN řekla, že Andre, který se narodil Lucille Randonové, nevyvinul žádné příznaky.

„Nevěděl jsem, že to mám,“ řekl Andre v rozhovoru pro BFMTV CNN. „Ne, nebál jsem se, protože jsem se nebál smrti.“

Andrei se ve čtvrtek připravuje na oslavu 117. narozenin. Tavila uvedla, že i když návštěvníci nemají povolený vstup domů, kromě účasti na video mši obdrží i video zprávy od své rodiny a místního starosty.

„Snažíme se, co můžeme, abychom jí udělali radost,“ řekl.

Tavella dodala, že Andreovo narozeninové jídlo bude obsahovat její oblíbené: pečené foie gras a aljašské vdolky a sklenici červeného vína.

Řekl: „Vypije sklenku vína každé oběd.“

Tavila pro BFMTV řekla: „Narozeniny sestry Andre se konají ve vhodnou dobu – nemohla to být lepší doba, protože to bude znamenat začátek hlavních oslav, které se budou konat kolem zmírnění našich omezení.“ „Naši obyvatelé budou moci vyjít ze svých pokojů, jíst společně a účastnit se aktivit.“

André pracoval jako chůva a učitel a učil děti, aby byly „velmi zdvořilé,“ řekla CNEWS. V roce 1944 se stala jeptiškou a v roce 2009 se přestěhovala do pečovatelského domu v Toulonu, řekla Tavila CNN.

Život ve věku 125 let a více: Vědci tvrdí, že v našem věku existuje omezení

Prožila dvě světové války plus pandemii španělské chřipky z roku 1918 – řekla CNEWS, že nezachytila ​​smrtící virus – a stále je filozofická ohledně koronaviru.

„Přijde a odejde,“ řekla BFMTV. „Nevím.“

Andrei je dnes druhou nejstarší osobou naživu Ken TanakaJaponka narozená 2. ledna 1903, podle Aging Research Group (GRG).

André se stal nejstarším žijícím člověkem ve Francii v říjnu 2017 po smrti Honorine Rondelo, druhé nejstarší francouzské osoby vůbec, po Jeanne Calmentové, která se dožila 122 let.

READ  Britská muzea se stydí za použití slova „mumie“ k popisu starověkých egyptských starožitností: je to „humanismus“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *