COVID-19, nejstarší osoba v Evropě, přežila 116letá francouzská jeptiška

Sestra Andre, jeptiška narozená v roce 1904, měla 16. ledna pozitivní test na přítomnost viru, uvedl David Tavela, ředitel komunikace v pečovatelském domě Saint Catherine Laboure v Toulonu v jižní Francii, kde žije.

Tavila ve středu pro CNN řekla, že Andre, který se narodil Lucille Randonové, nevyvinul žádné příznaky.

„Nevěděl jsem, že to mám,“ řekl Andre v rozhovoru pro BFMTV CNN. „Ne, nebál jsem se, protože jsem se nebál smrti.“

Andrei se ve čtvrtek připravuje na oslavu 117. narozenin. Tavila uvedla, že i když návštěvníci nemají povolený vstup domů, kromě účasti na video mši obdrží i video zprávy od své rodiny a místního starosty.

„Snažíme se, co můžeme, abychom jí udělali radost,“ řekl.

Tavella dodala, že Andreovo narozeninové jídlo bude obsahovat její oblíbené: pečené foie gras a aljašské vdolky a sklenici červeného vína.

Řekl: „Vypije sklenku vína každé oběd.“

Tavila pro BFMTV řekla: „Narozeniny sestry Andre se konají ve vhodnou dobu – nemohla to být lepší doba, protože to bude znamenat začátek hlavních oslav, které se budou konat kolem zmírnění našich omezení.“ „Naši obyvatelé budou moci vyjít ze svých pokojů, jíst společně a účastnit se aktivit.“

André pracoval jako chůva a učitel a učil děti, aby byly „velmi zdvořilé,“ řekla CNEWS. V roce 1944 se stala jeptiškou a v roce 2009 se přestěhovala do pečovatelského domu v Toulonu, řekla Tavila CNN.

Život ve věku 125 let a více: Vědci tvrdí, že v našem věku existuje omezení

Prožila dvě světové války plus pandemii španělské chřipky z roku 1918 – řekla CNEWS, že nezachytila ​​smrtící virus – a stále je filozofická ohledně koronaviru.

„Přijde a odejde,“ řekla BFMTV. „Nevím.“

Andrei je dnes druhou nejstarší osobou naživu Ken TanakaJaponka narozená 2. ledna 1903, podle Aging Research Group (GRG).

André se stal nejstarším žijícím člověkem ve Francii v říjnu 2017 po smrti Honorine Rondelo, druhé nejstarší francouzské osoby vůbec, po Jeanne Calmentové, která se dožila 122 let.

READ  Jak pokračuje raketový útok Hamásu na Izrael, během vystoupení Fox News Tri-ingest explodují rakety

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *