Anglie U-21 4-1 Andorra U-21: Porážka Anglie na Vitality Stadium 50 kvalifikací | fotbalové zprávy

Anglie U-21 4-1 Andorra U-21: Porážka Anglie na Vitality Stadium 50 kvalifikací |  fotbalové zprávy

Anglický tým do 21 let předstihl Andorru a pokračuje v honbě za Eurem 2023.

Folarin Balogun, Jacob Ramsey, Morgan Gibbs-White a Anthony Gordon zaznamenali vítězství 4:1, zatímco Young Lions zůstali v play off 50 neporaženi.

Albert Rosas vstřelil branku Andorry ve druhém poločase v Bournemouthu, ale v pátek skončili druzí v nejlepších výsledcích.

Tým U-21 neprohrál od listopadu 2011 ani jeden kvalifikační zápas a nadále si udržuje prvenství ve skupině G České republiky.

Jejich výhra 1:0 nad Albánií – do které Anglie cestuje v úterý – je udržela v čele skupiny s náskokem tří bodů.

Pro přístupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Folarin Balogun dává anglickému týmu do 21 let brzké vedení proti Andoře.

Young Lions odehrají v posledních čtyřech zápasech se svým soupeřem dva zápasy, včetně zájezdu do České republiky, který je na programu v červnu.

Desetičlenný tým Anglie vyhrál v říjnu v Andoře 1:0 poté, co na cestě do kvalifikace o Euro 2021 vybojoval zápas 3:3.

Boss Lee Carsley tedy zdůraznil, že je důležité nebrat rutinní výhry jako samozřejmost a že jeho tým na jeho slova reaguje rychlým startem.

Jacob Ramsey z Aston Villy zdvojnásobil náskok Anglie

Malým lvům trvalo pouhých šest minut, než otevřeli skóre, když pohyb Tino Livramenta pomohl otevřít hosty zprava a nízký centr proměnil Balogun.

Noni Maddwick a nový poslíček Harvey Elliott se krátce poté zúčastnili konkurzu na Iona Rodrigueze, když Anglie na chvíli zatlačila.

Luke Thomas zasunul hlavičku přímo do Rodrigueze, zatímco domácí dominovali s vlivem Tommyho Doyla, zatímco Joe Bursic byl divákem v brance.

V 24. minutě se blýskl Gibbs White a Young Lions jim mohl odpustit svou frustraci, ale nakonec v 11. minutě zdvojnásobili svůj náskok.

Madwicki se pohnul zleva, aby našel Gibbse Whitea, ale Rodriguez jeho snahu držel stranou. Andorra však nedokázala odvrátit spěchajícího záložníka Aston Villy Ramseyho, jen aby předvedla vynikající nízké úsilí z 20 yardů.

Potvrdil anglickou dominanci a osm minut do druhého poločasu Gibbs-White zvýšil na 3:0.

Anthony Gordon z Evertonu pokračoval ve své brilantnosti s tímto úžasným zásahem

Maduwekiho zkreslená přihrávka jemně dopadla na Baloguna a Rodriguez šetřil svou krotkou snahu, ale míč se perfektně kutálel a Gibbs White ho dotlačil do sítě.

Poté se Young Lions hodně uvolnili a Andorra využila krátkého období, když Rosas v 64. minutě vstřelil překvapivý gól do skóre, špatně umístil přihrávku Livramenta a brilantně minul Thomase a pálil do sítě.

To se ale nepodařilo upoutat pozornost Anglie a čtvrtý 10 minut před rohovým kopem skvěle přidal náhradník Gordon.