Ruské síly by se mohly stát více izolovanými, pokud by ukrajinské síly konsolidovaly své zisky

Ruské síly by se mohly stát více izolovanými, pokud by ukrajinské síly konsolidovaly své zisky

Zdá se, že ukrajinský protiútok severně a západně od hlavního města Kyjeva dosáhl určitého pokroku, ohrozil ruské snahy o obklíčení města a ohrozil schopnost ruských sil zásobovat předsunuté jednotky odkryté severně od města.

Videa s geotagy v pondělí ukazují ukrajinské vojáky, jak mávají státní vlajkou nad budovou ve městě Makarev, 65 kilometrů (40 mil) západně od Kyjeva.

Poté brzy v úterý ukrajinské ozbrojené síly v příspěvku na sociálních sítích uvedly, že znovu získaly kontrolu nad Makarevem.

Po 24 hodinách bojů byla „ukrajinská státní vlajka vztyčena nad městem Makarev“, když Rusové ustupovali, uvedly ozbrojené síly na Facebooku.

Město má strategickou polohu vzhledem k západu Kyjeva.

Šéf kyjevské regionální policie Andrej Nepetov v pondělí navštívil Makareva. A Video Z jeho návštěvy se ukázalo rozsáhlé zpustošení a město se zdálo opuštěné.

Makarev je stále bombardován, řekl Nepetov a naznačil, že okolí je stále sporné. Další důstojník mu během prohlídky řekl, že dělostřelecká palba přichází z pěti kilometrů (tři míle) na sever, z oblasti, kterou stále ovládají Rusové.

„Makarev je stále pod palbou,“ řekl. Dodal, že „každá civilní budova a soukromé domy byly zničeny v důsledku dělostřeleckého bombardování“.

„Ve městě skoro nikdo není,“ řekl Nebitov na videu. „Neexistují žádní obyvatelé a nikdo je nebere.“

Svého času Nepetov přemístil pomník vesničanům, „kteří v letech 1941-1945 položili životy za sovětskou vlast“, jak se vyjádřil. opakující se.“

READ  Sedm mrtvých a 13 zraněných při lavině v Indii

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *