USA, Finsko a Česko postoupily do semifinále světového hokeje žen

UTICA, NY – Alex Carpenter zaznamenal dva góly a dvě asistence a obhájce titulu USA postoupil do semifinále mistrovství světa žen v hokeji vítězstvím 10:0. Japonsko Čtvrteční noc.

Abe Murphy zaznamenal dva góly a asistenci, zatímco kapitán Hilary Knight zaznamenal gól a tři asistence.

Caroline Harvey, Tessa Janek a Lacey Eden si připsaly gól a asistenci.

Zabodovaly také Kirsten Sims a Joy Dunne

„Učí se v práci,“ řekl hlavní trenér USA John Wroblewski. „Díky našim hráčům hráli tak, jak chtěli, a dali pár velkých gólů.“

Aerin Frankelová měla 14 shutoutových zákroků. Japonec Riko Kawaguchi zastavil 27 z 33 ran, než se dostal k háku. Miyu Masuhara přeměnila 11 z 15 v reliéfu.

Finsko také postoupilo do finálové čtyřky výhrou 3:1 ŠvýcarskoČesko vede 1:0 Německo. Kanada vzít ven Švédsko Vyhrál 5-1.

V sobotním semifinále se střetnou USA s Finskem. Kanada se ve finále utká s Českem.

Finsko 3 Švýcarsko 1

Suzanne Tapani vstřelila vítězný gól, když Finsko porazilo Švýcarsko.

Tabaniho rozhodující gól padl v 16:34 druhé třetiny, když útočník PWHL Boston Petra Nieminen odvrátil střelu přes švýcarského brankáře Andreu Brentleyho.

Nieminen a Nelli Leitinen zaznamenali za Finsko gól a asistenci.

Ivana Weiová skórovala na 1:22 do zápasu pro Švýcarsko, ale ve zbytku dominovaly Finky.

Sunny Ahola zastavil 16 střel pro Finsko.

Brentley předvedl 34 zákroků pro Švýcarsko, které nedokázalo vyhrát v kole a postoupilo do čtvrtfinále jako pátý tým ve skupině A.

Česko 1 Německo 0

Daniela Bejsová skórovala sedm minut před koncem, když Česko postoupilo do semifinále těsnou výhrou nad vítězem skupiny B Německem.

Sekia, kterou trénuje bývalá kanadská obránkyně Karla MacLeodová, byl v posledních dvou letech na turnaji bronzový.

Klára Beslarová předvedla 16 zákroků ve výluce pro Česko.

READ  Palestinci a Liga arabských států odsuzují otevření české kanceláře v Jeruzalémě

Sandra Abstrieterová, která hraje za tým Ottawy PWHL, zastavila 23 střel za Německo.

Německo mělo pozdní šanci, když Češka a útočnice PWHL Minnesota Denisa Grisová byla ohodnocena pětiminutovým hlavním a herním pochybením, kontrolovala zezadu, zbývaly tři minuty do hry, ale Česko si vítězství udrželo.

Tato zpráva od The Canadian Press byla původně publikována 11. dubna 2024.