Palestinci a Liga arabských států odsuzují otevření české kanceláře v Jeruzalémě

BEIRUT: Libanonské supermarkety zastavily prodej a podniky v sobotu zavřely své brány a dosáhly rekordního minima na komplexním měnovém černém trhu.

V ulicích vypukla panika, protože směnný kurz dolaru přesáhl 12 000 libanonských liber a obchodníci a hlavní prodejny přestali prodávat zboží, aby se vyhnuli ztrátám.

Uprostřed varování před rostoucím nebezpečím v zemi aktivisté v dělnických oblastech na hoře Libanon vyzývali lidi, aby šplhali po minaretech mešit a vyšli do ulic.

Mluvčí revoluce ze dne 17. října uvedl: „Zůstaneme na náměstí, dokud se nezhroutí korupční systém.“

Stovky demonstrantů na náměstí mučedníků v Bejrútu zaútočily na kovové bariéry blokující přístup do parlamentu a házely kameny na bezpečnostní síly spravující zátarasy.

Síly proti nepokojům vypálily slzný plyn, když mezi protestujícími a bezpečnostními silami došlo k prudkým střetům.

Za poslední tři dny proběhla libanonská měna na horské dráze, vzrostla o 9 000 libanonských vůči dolaru a klesla na 10 000 libanonských liber.

Ale v dramatickém sobotním poklesu libanonská libra klesla vůči dolaru z 11 750 na 12 200 a hodinový propad se zhoršil navzdory snahám zavřít online obchodní weby.

Ekonom Luis Hopica pro Arab News uvedl: „Silná poptávka po dolaru je tažena poklesem důvěry v zemi. Lidé panikaří z budoucnosti. “

Hopika odmítl představu, že banky nakupují dolary.

„Libanonský trh nemá v obchodu více než 2,5 milionu dolarů.

Demonstranti pochodovali na náměstí mučedníků z různých částí, vedeni několika skupinami vojáků ve výslužbě.

Demonstranti vztyčili libanonské vlajky, hráli revoluční a vlastenecké písně přes reproduktory a vznesli rozzlobená hesla.

Skupina demonstrantů poblíž libanonského břehu spolu s rodinami obětí výbuchu přístavu v Bejrútu vyzvala k urychlenému vyšetřování bombardování a nikoli k jeho politizaci.

Polbeckští podnikatelé zablokovali silnice po uzavření obchodů.

V Sidonu vytvořili řidiči svým vozům překážky a na silnicích s pneumatikami propukly protesty.

READ  Čech Lehka získává v Adelaide první titul ATP

V regionu Becca některé čerpací stanice požadovaly 000 70 000 litrů benzinu, protože vzrostly obavy o stav trhu s palivy.

George Al-Barracks, člen syndikátu vlastníků čerpacích stanic, uvedl: „Neexistuje benzínová ani naftová krize.“

Řekl, že distribuce bude racionalizována, aby se udržely dodávky paliva, se souhlasem Bank to Liban s otevřením úvěrů pro lodě a ropná zařízení dovážejících společností.

V Libanonu panuje panika, protože patová situace mezi prezidentem Michaelem Aunem a premiérem Čadem Haririm nevykazuje žádné známky konce.

Poslanec Rola Dabsh Jarudi pro Arab News uvedl: „Ti, kdo stojí v cestě sestavení vlády, musí nést následky pouličního chaosu.

„Haririho pozice byla od začátku jasná. Má pro svůj návrh souhlas cizinců. Bude odhodlán sestavit vládu.“

Na výzvu Svobodného vlasteneckého hnutí, aby Harírí odstoupil, Tapsh Jarudi uvedl: „Je předsedou vlády jmenovaným poslanci. Nepřijme to, co navrhl.

Dodal: „Lidé mají hlad. Je jejich právem vyjít do ulic, aby slyšeli jejich hlasy. “

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *