Robert Jenrick říká, že rwandská nouzová legislativa je odsouzena k neúspěchu

Robert Jenrick říká, že rwandská nouzová legislativa je odsouzena k neúspěchu
  • Napsal Jacqueline Howard
  • BBC novinky

zdroj obrázku, Getty Images

Komentář k fotce,

Tento článek představuje první veřejný komentář pana Jenricka od jeho rezignace

Poslední vládní návrh, který má zajistit, aby mohla posílat žadatele o azyl do Rwandy, neukončí „spirálu“ schématu zapleteného do právních problémů, řekl bývalý ministr pro imigraci Robert Jenrick.

Ve středu rezignoval kvůli nedůvěře v legislativu.

Vláda by měla o navrhované legislativě hlasovat v úterý.

Premiér Rishi Sunak vyzval poslance, aby ho podpořili s tím, že nový zákon je „jediným přístupem“, který by úspěšně zabránil dalším právním problémům blokujícím lety s žadateli o azyl do Rwandy.

Bývalý ministr pro imigraci ve svém stanovisku uvedl, že testem rwandské legislativy bylo, zda by mohla „ukončit spirálu právních problémů“, která zabránila deportaci žadatelů o azyl, kteří vstoupili do Spojeného království nelegálně po překročení Lamanšského průlivu. V malých lodích.

„Poté, co jsem udělal vše, co je v mých silách pro posílení legislativy, jsem bohužel dospěl k závěru, že odpověď zní ne,“ napsal s tím, že ho tato záležitost donutila rezignovat.

Vláda dlouho považovala tuto politiku za klíčovou taktiku, která má poskytnout odstrašující prostředek pro tisíce lidí pokoušejících se o nebezpečnou cestu. Za prvních devět měsíců roku 2023 takto dorazilo celkem 24 830 lidí, poté, co za celý rok 2022 dorazilo 45 774 lidí.

Jenrick řekl, že jeho názor je, že hraniční kontroly by byly „mnohem jasnější, kdybychom to udělali“. [the UK] „Osvobodili jsme se ze sítě mezinárodních rámců, které ve vládě získaly téměř mýtický status.“

Dodal: „Jednou z výhod naší nepsané ústavy je neomezená pravomoc našeho suverénního parlamentu vydávat zákony.“

Tvrdil, že ti, kdo byli proti rwandskému plánu a přísnému snížení čisté migrace obecně, měli „falešné předpoklady o kulturních přínosech masové migrace“.

Jenrick řekl, že pravicoví politici měli na výběr a dodal: „Začněte řešit převládající obavy obyčejných lidí, pokud jde o imigraci, nebo čelit jejich extrémnímu hněvu u volební urny.“

Komentář k fotce,

Rishi Sunak učinil zastavení příjezdu malých člunů s žadateli o azyl jedním ze svých pěti klíčových slibů veřejnosti

Trval na tom, že legislativa je „nejpřísnějším imigračním zákonem vůbec“ a umožňuje individuální právní námitky pouze v případě, že příjezd malého člunu prokáže „věrohodným a přesvědčivým důkazem“, že existuje „skutečné a bezprostřední riziko vážné a nenapravitelné újmy“.

Sunak dodal: „Jít dál by znamenalo, že Rwanda by tento plán zhroutila a pak bychom neměli kam nikoho poslat – a takhle to nejde.“

Povolení takových výzev vyzývá žadatele o azyl, aby „vymysleli důvod pro odložení své deportace,“ uvedl Jenrick ve svém prohlášení.

„Právnické firmy, které pronásledují malé čluny, v tomto úsilí rádi pomohou,“ napsal.

Pan Jenrick a ti, kteří sdílejí jeho názory, chtějí, aby návrh zákona zabránil možnosti takových právních námitek podle vnitrostátních a mezinárodních zákonů o lidských právech.

Návrh zákona, který bude tento týden předložen parlamentu, vyžaduje, aby soudci zacházeli se Rwandou jako s bezpečnou zemí, a dává ministrům pravomoc ignorovat části zákona o lidských právech.

Liberální demokraté vyzvali Sunaka, aby byl vyšetřen kvůli platbě Rwandě ve výši 100 milionů liber, která podle strany porušuje ministerský kodex. Protože to nebylo oznámeno osm měsíců.

Poslankyně Christine Jardineová řekla: „Veřejnost si zaslouží transparentnost, ne tajná jednání v zákulisí. Potřebujeme naléhavé vyšetřování, abychom se dostali k podstatě této záležitosti.“

Rwandský program – poprvé oznámený bývalým premiérem Borisem Johnsonem v dubnu 2022 – byl opakovaně zdržován právními námitky a Nejvyšší soud Spojeného království jej v listopadu shledal nezákonným.

Labouristé se také zavázali, že v případě vítězství v příštích volbách tuto politiku zruší a budou pokračovat v politice zaměřené na posílení bezpečnosti hranic.

Jenrick ve svém úvodníku popsal politiku labouristů jako „směšný“ způsob řešení „jedné z velkých výzev 21. století“.

READ  Whitmer chce v příštích týdnech zahájit „opětovné zapojení“ kancelářských pracovníků

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *