Tchaj-wan obviňuje politiku ze zrušení akce World PrideReuters

Tchaj-wan v pátek obvinil „politické úvahy“ ze zrušení WorldPride 2025 Taiwan poté, co řekl, že regulační orgány trvaly na odstranění slova „Tchaj-wan“.

Tchaj-wan se účastní světových organizací, jako jsou olympijské hry, jako „čínský Taipei“, aby se vyhnul politickým problémům s Čínou, která považuje demokratický autonomní ostrov za své vlastní území a hádá se kvůli čemukoli, co by naznačovalo, že jde o samostatnou zemi.

Město Kaohsiung na jihu Tchaj-wanu mělo hostit WorldPride 2025 Taiwan poté, co získalo právo od globální skupiny za práva gayů InterPride.

Loni po protestech na Tchaj-wanu upustilo od odkazu na ostrov jako na „zónu“.

Ale organizátoři Kaohsiung uvedli, že InterPride je nedávno požádal, aby „náhle“ změnili název akce na „Kaohsiung“ a odstranili slovo „Tchaj-wan“.

„Po pečlivém vyhodnocení se předpokládá, že pokud bude akce pokračovat, může to poškodit zájmy Tchaj-wanu a LGBT komunity na Tchaj-wanu. Proto bylo rozhodnuto ukončit projekt před podpisem smlouvy,“ uvedli organizátoři Kaohsiung.

InterPride v prohlášení uvedl, že je „překvapen, když se dozvěděl“ o novinkách, a přestože byl zklamán, rozhodnutí respektoval.

„Byli jsme přesvědčeni, že lze dosáhnout kompromisu ohledně staré tradice WorldPride používání názvu hostitelského města. Navrhli jsme používat název ‚WorldPride Kaohsiung, Taiwan‘.“

Tchajwanské ministerstvo zahraničí uvedlo, že tato událost by byla první globální akcí, která se bude konat ve východní Asii.

„Tchaj-wan hluboce lituje, že Inter Pride z politických důvodů jednostranně odmítl oboustranně dohodnutý konsensus a přerušil vztah spolupráce a důvěry, což vedlo k tomuto výsledku,“ uvedla.

„Toto rozhodnutí nejen respektuje práva Tchaj-wanu a neúnavné úsilí, ale také poškozuje rozsáhlou LGBTIQ+ komunitu v Asii a je v rozporu s progresivními principy, které zastává InterPride.“

Tchaj-wan legalizoval sňatky osob stejného pohlaví v roce 2019, jako první v Asii, a je hrdý na svou pověst bašty práv gayů a liberalismu.

Zatímco vztahy mezi osobami stejného pohlaví nejsou v Číně nezákonné, sňatky osob stejného pohlaví jsou nezákonné a vláda zakročila proti zobrazování LGBT lidí v médiích a komunitnímu používání sociálních médií.

READ  Živé aktualizace rusko-ukrajinské války: Bidenovy zprávy, Mariupol a nejnovější

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.