Sergipe, Brazílie: Ginvaldo de Jesus Santos zemřel v policejní vazbě poté, co byl svázán v autě naplněném neznámým plynem

Ve videoklipu, který má zachycovat středeční nehodu, jsou vidět dva důstojníci federální dálniční policie, kteří se pokoušejí zadržet 38letého Ginvalda de Jesus Santose k zemi.

Záznam byl sestříhán v široce sdíleném videu, takže zůstaly mezery, kde není jasné, co se mezi klipy stalo.

Následující klip ukazuje, jak policisté údajně nasazují Santose do kufru SUV FHP. Zdá se, že jednotlivec odolává snaze policistů dostat je plně do vozidla.

V dalším klipu jsou policisté zobrazeni, jak používají kufr policejního auta k tomu, aby muži stabilizovali nohy, zatímco se vůz plnil bílým kouřem nebo neznámým plynem. Slyší křik uvězněného muže. V dalším klipu jsou vidět policisté, jak drží muže za nohy, když se plyn rozptýlí, a asi po minutě a půl se zdá, že se jeho nohy přestaly hýbat. Strážníci byli viděni, jak drželi kufr auta zavřený.

Federální dálniční policie státu Sergipe v prohlášení uvedla, že Santos „aktivně vzdoroval“ přístupu policisty „energicky“ a policisté museli použít „zmrazovací techniky a nástroje nižší útočné kapacity“, aby jej zadrželi.

Podle policie muž při převozu do centra „onemocněl“ a později v nemocnici zemřel.

Sergipeho úřad koronera v prohlášení uvedl, že Santos zemřel na udušení, ale uvedl, že „nebylo možné určit přímou příčinu“. IML uvedla, že provede více testů, aby zjistila, „jak k procesu škrcení došlo“.

Policie v případu zahájila interní vyšetřování.

CNN se obrátila na policii, aby se k incidentu vyjádřila a proč byl muž zatčen.

READ  Putin a můj prezident diskutují o prohloubení vztahů mezi Ruskem a Íránem | Zprávy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.