Objevte bohatého dinosaura v Marylandském parku

Objevte bohatého dinosaura v Marylandském parku

Zkameněliny zvířat včetně dinosaurů a rejnoků staré více než 100 milionů let byly objeveny v parku v Marylandu v místě, které by podle odborníků mohlo být nejrozsáhlejším objevem fosilií různých druhů na východním pobřeží.

V dubnu skupina paleontologů a dobrovolníků z Oddělení parků a rekreace v Prince George’s County, Maryland, našla 3 stopy dlouhou kost nohy a klasifikovala ji jako kost z teropoda, větve dinosauří rodiny, která zahrnuje masožravce. . Dinosauři jako Tyrannosaurus rex.

„Žádný masožravý dinosaurus této velikosti nebyl nikdy nalezen na východním pobřeží Spojených států,“ řekl JP Hudnett, paleontolog z Maryland-National Capital Park and Planning Commission.

„Najít takové kostnaté dno je snem mnoha paleontologů, protože mohou poskytnout množství informací o starověkém prostředí, kde se zachovaly zkameněliny, a poskytnout více podrobností o vyhynulých zvířatech, která mohla být dříve známa pouze z hrstky exemplářů,“ dodal. přidal.

„Bonebed“ je termín používaný paleontology k popisu objevu kostí jednoho nebo více druhů soustředěných v geologické vrstvě. Toto bylo první dinosauří kostěné lůžko objevené v Marylandu od roku 1887.

Vědci spojili holenní kost s Acrocanthosaurem, největším teropodem rané křídy, jehož délka byla odhadnuta na 38 stop, řekl pan Hodnett.

objev, který byl oznámen tento týdenstalo se v Dinosauří park, v South Laurel, Maryland, asi 25 mil jihozápadně od Baltimoru. Kostěné lůžko bylo objeveno během Excavation Experiment Program, ve kterém členové veřejnosti hledají fosilie.

Kostní lůžka jsou na východním pobřeží neobvyklá, řekl Advit Jokar, paleontolog z University of Arizona, protože fosilní nálezy byly většinou izolované nálezy, jako jsou drápy nebo zuby.

d řekl „Nikdy předtím jsme neviděli web jako tento.“

d řekl. Řekl, že tamní podmínky sucha také pomáhají k jejich zachování.

Fosílie byly nalezeny v Dinosaur Park v Marylandu z poloviny 19. století, kdy byl nalezištěm železný důl. Nejnovější vykopávky však pocházejí z roku 2014.

READ  SpaceX zdržuje odlet nákladní lodi Dragon z vesmírné stanice kvůli nepřízni počasí. Jak to sledujete v neděli?

Zaměstnanci parku objevili velký balvan, kde byla část skalní stěny odříznuta a zdálo se, že je v ní zasazena fosilie. Balvan, 5 stop krát 3 stopy železného kamene, byla usazená hornina, se kterou bylo obtížné pracovat, a tak se zaměstnanci rozhodli nechat ji přirozeně erodovat.

Do roku 2018 určili, že je připraven k vykopání, ale pandemie koronaviru odložila projekt až do roku 2021.

Kosti krku dinosaura byly prvním významným objevem ze skály. V následujících letech byly nalezeny další fragmenty, včetně fragmentů kosterních želv, izolovaných kostí jiných dinosaurů a některých zubů dinosaurů a krokodýlů.

Mezi nálezy jsou fosilie Priconodona, velkého obrněného dinosaura. Ornithomimoid, dinosaurus podobný pštrosovi. a Deinonychus, dravý pták-jako dinosaurus. Hudnett řekl, že vědci také našli pozůstatky nejstaršího rejnoka v Severní Americe.

Nálezy lépe informují paleontology, jak vypadal ekosystém této oblasti Marylandu v období křídy, řekla Adele Clumpmakerová, kurátorka paleontologie v Alabamském muzeu přírodní historie. Řekl, že rozmanitost nalezených různých druhů by mohla pomoci paleontologům porozumět klimatu a potravinovému řetězci před miliony let.

„Je to celá skupina zvířat, která dává nový pohled na to, jak vypadaly Spojené státy před 115 miliony let,“ řekl doktor Clumpmaker.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *