Salt Lake County zaznamenal 800% nárůst infekcí syfilis u žen

Salt Lake County zaznamenal 800% nárůst infekcí syfilis u žen

Předpokládaná doba čtení: 3-4 minuty

SALT LAKE CITY – Zdravotní oddělení okresu Salt Lake oznámilo, že okres zaznamenává alarmující nárůst případů syfilis.

Tento trend je v souladu s národními údaji oznámenými americkými středisky pro kontrolu a prevenci nemocí.

Letos se počet případů mezi ženami v okrese Salt Lake již zdvojnásobil, uvedla Lynn Beltran, supervizorka epidemiologie ministerstva zdravotnictví okresu Salt Lake. Beltran také letos zatím potvrdil celkem 278 případů u mužů a 320 případů u žen.

Okresní zdravotní oddělení zveřejnilo údaje, které ukazují, že od roku 2018 do roku 2022 zaznamenal okres Salt Lake 800% nárůst případů syfilis mezi mladými ženami. Z tohoto počtu bylo 89 % případů u žen v reprodukčním věku, ve věku od 15 do 44 let.

Nárůst v této věkové skupině znamená zvýšené riziko infekce syfilis u novorozenců v komunitě. Provincie letos zatím potvrdila čtyři případy vrozené syfilis u novorozenců.

Podle prohlášení ministerstva zdravotnictví se „syfilis vyskytuje u novorozenců, když matky během těhotenství nedostanou včasné testy a léčbu. Syfilis během těhotenství může vést k narození mrtvého plodu, potratu nebo smrti novorozence a přeživších dětí, jejichž slepota, hluchota, opožděný vývoj nebo kosterní deformity nejsou vhodně léčeny.“

„Léčbu dětských infekčních nemocí praktikuji již 35 let,“ řekl Dr. Andrew Pavia, ředitel epidemiologie v primární dětské nemocnici. „Letos jsme jako skupina hodnotili 35 až 40 žen, které byly během těhotenství vystaveny syfilis.“

„V roce 2022 jsme viděli první případ syfilis u novorozenců od roku 2008,“ řekla Dr. Angela C. Dunn, výkonná ředitelka zdravotního oddělení okresu Salt Lake. „Syfilis u novorozenců je obzvláště nešťastný, protože se jí dá zcela předejít – můžeme zabránit utrpení novorozenců tím, že ženám zajistíme snadný a cenově dostupný přístup k testování a léčbě syfilis, stejně jako k vhodné prenatální péči.“

READ  „Odvážná teorie“, že T-Rex byly 3 druhy, byla vyvrácena – „Tyrannosaurus Rex je stále jediným skutečným králem dinosaurů“

Výskyt syfilis u všech lidí – nejen u žen – se v posledních letech zvýšil, ale ne tak dramaticky jako u žen. Celkově se od roku 2018 do roku 2022 celková míra syfilis v Salt Lake County zvýšila o 65 %.

CDC doporučuje, aby všechny těhotné ženy byly testovány na syfilis na začátku těhotenství a aby lidé s více nebo neznámými sexuálními partnery byli testováni na syfilis každé tři, šest nebo 12 měsíců v závislosti na počtu partnerů a jejich specifických okolnostech.

Úředníci také nabádají poskytovatele zdravotní péče, aby okamžitě zahájili léčbu syfilis a čekali na potvrzující testy, když pacient testuje pozitivně rychlý test.

Syfilis je sexuálně přenosná infekce způsobená bakteriemi. Pokud se neléčí, může způsobit vážné zdravotní problémy. Infekce se vyvíjí ve fázích a každá fáze může mít různé příznaky a symptomy. Typickými příznaky jsou neobvyklé kožní problémy, vředy, vyrážky nebo hrbolky, řekl Beltran. Syfilis lze léčit vhodnými antibiotiky, ale léčba nemusí napravit škody, které již infekce způsobila.

Pro více informací o syfilis navštivte CDC.gov.

Pro testování a další zdroje v Salt Lake County navštivte SLCO.org.

Související příběhy

Nejnovější příběhy o zdraví

Brianna Chavez a Eliza Pace

Další příběhy, které by vás mohly zajímat

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *