Australská policie identifikuje útočníka ze Sydney, který zabil 6 lidí: NPR

Australská policie identifikuje útočníka ze Sydney, který zabil 6 lidí: NPR

Žena přináší květiny k improvizovanému památníku v Bondi Junction v Sydney v neděli 14. dubna 2024 poté, co bylo v sobotu v nákupním centru ubodáno několik lidí.

Rick Rycroft/AP


Skrýt popisek

Přepnout titulek

Rick Rycroft/AP

Žena přináší květiny k improvizovanému památníku v Bondi Junction v Sydney v neděli 14. dubna 2024 poté, co bylo v sobotu v nákupním centru ubodáno několik lidí.

Rick Rycroft/AP

SYDNEY – Policie identifikovala útočníka, který ubodal šest lidí k smrti v přeplněném nákupním centru v Sydney, než ho zastřelil policista.

Policie NSW v neděli uvedla, že Joel Cauchi (40) byl zodpovědný za útok ze sobotního odpoledne v nákupním centru Westfield v Bondi Junction, na východním předměstí města a nedaleko světoznámé pláže Bondi Beach.

Náměstek policejního komisaře NSW Anthony Cook na nedělní tiskové konferenci novinářům řekl, že Cauchi měl problémy s duševním zdravím, které dosud nebyly identifikovány, a že policejní vyšetřovatelé útok nepovažují za související s terorismem.

„Pokračujeme v práci na identifikaci pachatele, ale v tuto chvíli je nám jasné, že to zřejmě souvisí s duševním zdravím dotyčného,“ řekl Cook.

Dodal: „V tuto chvíli jsme stále nedostali žádné informace, nenašli žádné důkazy a neshromáždili žádné zpravodajské informace, které by naznačovaly, že to bylo vedeno nějakým konkrétním motivem – ideologickým nebo jiným.“

Útok na nákupní centrum, jedno z nejrušnějších v zemi a centrum aktivit za teplého podzimního odpoledne, začal kolem 15:10 a rychle byla přivolána policie.

Při útoku zahynulo šest lidí – pět žen a jeden muž ve věku od 20 do 55 let a 12 dalších zůstává v nemocnici, včetně 9měsíčního dítěte, jehož matka během útoku zemřela.

READ  Běloruská olympijská běžkyně říká, že uprchla poté, co ji kvůli varování její rodiny vyděsilo vrátit se domů

Cook v neděli uvedl, že dvě ze šesti obětí byly ze zámoří a v Austrálii neměly žádnou rodinu.

Zdá se, že videozáznam sdílený online ukazuje několik lidí na útěku, když Kauchi s nožem prochází nákupním centrem a vrhá se na lidi.

Další záběry ukazují, jak muž čelí útočníkovi na eskalátoru v nákupním centru tak, že k němu drží něco, co vypadá jako tyč.

Kauchi byl zastřelen osamělou policistkou na místě činu.

Premiér Anthony Albanese v neděli v rozhovoru s novináři řekl, že důstojník byl „naprostým hrdinou“ a jeho činy zachránily mnoho životů.

„Skvělá inspektorka, která sama riskovala a eliminovala hrozbu pro ostatní, aniž by přemýšlela o tom, jaká rizika by mohla sama sobě vystavit,“ řekl.

Dodal: „Vidíme také záběry obyčejných Australanů, kteří se vystavují nebezpečí, aby pomohli svým spoluobčanům. To byla velmi mimořádná odvaha, kterou jsme včera viděli.“

Policie uvedla, že nákupní centrum zůstane v neděli zavřené a několik dní bude aktivním místem činu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *