1,5 milionu dolarů ze zvratků velryb

  • 35členná rybářská posádka v Jemenu dokázala utratit velký kus zvratků velryb v hodnotě 1,5 milionu dolarů.
  • Jantar, známý jako „plovoucí zlato“, je vzácná látka vyskytující se pouze v žaludcích vorvaňů.
  • Rybáři prodali velký kus jantaru o hmotnosti 280 liber a koupili si nové domy, auta a lodě.
  • Další příběhy najdete na domovské stránce Insider.

35členná rybářská posádka operující u Jemenu učinila celoživotní objev, když shromáždila zvratky velryb v hodnotě 1,5 milionu dolarů.

Velrybí zvratky jsou také známé jako ambra a jsou aromatickými látkami, které se vyskytují pouze v zažívacím traktu velryb spermií. Podle Spojeného království Muzeum přírodní historieLátka se často nazývámořský poklada „plovoucí zlato“ kvůli jeho vzácnosti.

Amber je obzvláště cenný pro své použití při výrobě parfémových vůní, které vydrží déle. ke mě národní geografieChanel a Lanvin používají jantar V některých špičkových vůních.

Látka byla vzácným nálezem. Rybářská loď právě náhodou přepravovala mrtvoly vorvaňů, když lovila v Adenském zálivu, India Times. Při přetahování na břeh posádka zjistila, že v žaludku velryby může být spermie, a to kvůli silnému zápachu mořských výkalů, které látka vydává.

Když velrybu rozebrali, našli v jejím žaludku kus jantaru o hmotnosti 280 liber.

Vědci věří Vzácná látka je způsobena naprostou velikostí hlavonožců (včetně chobotnic a chobotnic), které velryby spermie konzumují. Velryby nejsou schopny strávit ostré zobáky hlavonožců. Ve vzácných případech se může hmota zobáků chobotnice a dalších biologických materiálů spojit s voskovým sekrecí ze střev velryby a vytvořit jantar.

Podle časopisu India Times 35 rybářů prodalo velký kus jantaru kupujícímu ze Spojených arabských emirátů za 1,5 milionu dolarů a na zisku se dělilo stejně. Mnoho členů rybářské posádky si koupilo nové domy, auta a lodě z náhlého větru velryb BBC.

READ  Izraelští vědci učí zlatou rybku řídit robotické auto na Zemi

„Vůně nebyla příliš příjemná, ale stála za spoustu peněz,“ řekl jeden rybář BBC.

Není to poprvé, co jantaroví rybáři nechtěně chytili sítě. V listopadu thajský rybář Narit Swansang Našel jsem a 220 lbs oranžový blok Při lovu vlečnými sítěmi na pobřeží poblíž Thajského zálivu. Vydělal asi 3,3 milionu dolarů.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.