Nigerijští bandité unesou vyjednavače za výkupné, aby osvobodili studenty, říká škola

ABUJA (Reuters) – Ozbrojené gangy v Nigérii zatkly vyjednavače vyslaného k výkupnému, aby bylo zajištěno propuštění 136 studentů unesených před dvěma měsíci z islámské školy na severu africké země, uvedla škola a rodiče.

Ředitel islámské školy Abu Bakr al-Hassan uvedl, že škola a rodiče jednají s únosci, kteří požadovali 30 milionů naira (72 993 USD) za propuštění studentů ze školy v nigerijském státě Niger.

Al-Hassan uvedl, že škola pomohla zaplatit výkupné a někteří rodiče prodali nemovitosti, aby získali peníze, ale řekl, že vyjednavač, 60letý muž z místní komunity, byl unesen, protože únosci uvedli, že výkupné, které přinesl, bylo krátké.

Ozbrojené skupiny byly v posledních měsících obviněny z řady razií na školách a univerzitách v severní Nigérii a od prosince unesly za výkupné více než 1000 studentů.

Vláda uvedla, že nebude platit žádné výkupné. Prezident Muhammadu Buhari nařídil bezpečnostním silám, aby po studentech pátraly.

Ibrahim Saleh, otec dvou unesených dětí, řekl: „Prodali jsme většinu svého majetku a použili jsme své úspory, abychom viděli, jak se naše děti vracejí. Bohužel po tom všem úsilí nám řekli, že jsme peníze nepřinesli, jak požadovali.“ Ze školy ve státě Niger.

„Nyní nám nic nezbylo a naše děti jsou stále drženy,“ řekl.

Policie na žádost o komentář neodpověděla.

Únosy v Nigérii začaly únosy džihádistické skupiny Boko Haram a jejího přidruženého ISIS v západní Africe. Nyní tuto taktiku využily zločinecké gangy.

Únosci v neděli propustili 28 studentů, kteří byli zadrženi z jiné školy, ale zadrželi dalších 81 studentů.

(1 dolar = 411,00 naira)

(Autor: Chijiyuki Ohocha; Editing: Edmund Blair)

READ  Světová zdravotnická organizace tvrdí, že do Evropy dorazila nová vlna Covidu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.