PH dostává technickou podporu z České republiky, Estonska – Marcos – Manila Bulletin

PH dostává technickou podporu z České republiky, Estonska – Marcos – Manila Bulletin

Dvě evropské země se dohodly, že posílí své partnerství s Filipínami v oblasti obranných technologií a digitalizace, přičemž prezident Ferdinand „Bangbang“ Marcos Jr. hledá podporu svých vlád při digitalizaci armády země a boji proti kybernetickým útokům.

Marcosovi bilaterální jednání s premiéry České republiky a Estonska otevřela cestu k prosazování priorit jeho administrativy.

S Českou republikou prezident požádal o pomoc při transferu technologií v obranném sektoru, protože by to podle něj mohlo posílit obranné výrobní kapacity země.

Foto s laskavým svolením RTVM

„Je to velmi užitečné pro program modernizace, který provádíme pro obranné síly na Filipínách. Na okraj summitu ASEAN-EU v Belgii.“

„Ale ještě zajímavější je, že kromě vybavení můžete vyrábět důlní technologie ze své země. [in our own country] „Některé zboží, které je nyní dodáváno jinými zeměmi a možná i používané… činí z Filipín centrum veškeré logistiky,“ dodal.

Program modernizace pro ozbrojené síly země byl jedním z Marcosových programů.

Mezitím se Estonsko zavázalo, že posílí svou spolupráci s Filipínami v oblasti digitalizace a elektronické správy – něco, co Marcos prosazuje, když pracuje na hospodářské obnově země a efektivních vládních službách.

Marcos se setkal s estonskou premiérkou Kajou Kallasovou k bilaterálnímu rozhovoru, kde Marcos vyzval Estonsko k digitální transformaci a upozornil na problémy, kterým čelí v důsledku kybernetických útoků.

Foto s laskavým svolením RTVM

Domníval se, že Estonsko „zdá se, že zvládlo technologie velmi dobře a můžete tomu čelit“.

„V současné době se nacházíme uprostřed digitalizace státní správy… Na národní i místní úrovni. S digitalizací a digitalizací také přicházejí problémy s kybernetickou bezpečností a víme, že Estonsko v nedávné minulosti odolalo útokům proti digitálním systémům. řekl.

Callas pozval Marcose na návštěvu Estonska, aby se naučil jeho taktiku.

„Kybernetické útoky a vše je propojeno… hodně jsme investovali do kybernetické bezpečnosti,“ řekl.

READ  Bývalá Wilsonova česká opera se má stát divadlem pod širým nebem

„Nemáte jednu velkou databázi. Ale máte mnoho menších, které jsou vzájemně propojené. Takže pokud jedna z nich dostane kybernetický útok, zhasne, ale vše ostatní zůstane nedotčeno,“ dodal.

Přihlaste se k odběru denního zpravodaje

Pro registraci klikněte zde

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *