Světový pohár ve sportovním lezení 2023 Praha: Dohyun Lee vyhrál zlato v boulderingu, zatímco Adam Ondra získal stříbro

Světový pohár ve sportovním lezení 2023 Praha: Dohyun Lee vyhrál zlato v boulderingu, zatímco Adam Ondra získal stříbro

Dohyun Lee Ministr Korejské republiky se prohlásil za impozantní pannu IFSC Horolezecký sport světový pohár Vítězství v soutěži Boulder v Praze v sobotu (3. června).

Dvacetiletý Lee byl příkladem své vyrovnanosti na čtvrtém a posledním rocku s vědomím, že titul musí prohrát.

Po dosažení poslední skály to byl závod dvou koní mezi Leem a českou legendou Adam OndraJako jediní dva horolezci zdolali tři nejvyšší skály.

Oba horolezci pouze ignorovali poslední skálu a nakonec zvítězili ve prospěch Leeho pouhými pěti pokusy na jeho čtyřech vrcholech.

Pro Ondru to však byl působivý výkon, když startoval na svém prvním turnaji Světového poháru v sezóně 2023, čímž poskytl další úroveň k úvodní soutěži ve své domovské zemi. Ondra obsadil stříbrnou medaili 13 pokusy ze svých čtyř vrcholů.

francouzština Magdy Šalková, který vypadal dobře na cestě za ziskem třetí zlaté medaile v sezóně, byl nucen se spokojit se třetím místem poté, co se mu nepodařilo vystoupat na třetí skálu. Schalk udával tempo na prvních dvou skalách dvěma pokusy o tolik vrcholů, než selhal na třetím.

Finále bylo přehlídkou rozmanitosti a sportovci ze šesti různých zemí poprvé od mistrovství světa ve fotbale 2019 v Mnichově soutěžili o medaile.

READ  Kvitová naštvala Rybakinu o ženský titul na Miami Open

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *