Pusťte robotické dinosaury do divokého zážitku

Pusťte robotické dinosaury do divokého zážitku

Od TJ Small | zveřejněno

V tahu, který kombinuje dvě z největších děl Michaela Crichtona, vědci vypouštějí robotické dinosaury do volné přírody pro experimentální účely. Tento krok, který vypadá, jako by byl převzat přímo z úvodního dějství slasher filmu, byl proveden jako způsob, jak demonstrovat techniky lovu dinosaurů, což potvrzuje starověké teorie o fosilních vzorcích. Videa masivního robotického dinosaura byla sdílena na YouTube, včetně jednoho, které ukazuje, jak masivní tvor děsí nic netušící kobylku máváním svých silných křídel.

Naštěstí jsou dotyční robotičtí dinosauři velcí a poměrně nemotorní, což znamená, že lidé žijící v blízkosti takzvaných lovišť se nemusí bát, že se jejich životy stanou směsí… Jurský park A Západ V blízké budoucnosti.

Vědci vytvořili experiment s robotickým dinosaurem, aby odpověděli, proč měli někteří dinosauři křídla dávno předtím, než jim evoluce umožnila létat.

Dinosauři, které vědci vytvořili pomocí robotických částí, pocházejí ze skupiny Pinaraptora, která obsahuje prehistorické ptáky, kteří se podobají dravcům a mají drápy vyčnívající z křídel. Vědci si dlouho lámali hlavu nad použitím těchto opeřených křídel, která dodnes zdobí rysy moderních ptáků.

Aby ukončili své obavy ohledně použití křídel Benaraptory, vytvořil tým inženýrů ze Soulské národní univerzity v Jižní Koreji robotické dinosaury se specifikacemi podobnými skutečným věcem, jak mohli odhadnout, aby napodobovali chování těchto tvorů. V divočině.

To umožnilo výzkumníkům potvrdit, že křídla byla primárně používána k letu na krátké vzdálenosti po skoku ze stromů nebo jiných vysokých oblastí, aniž by poskytovala schopnost plně létat.

Zdroj obrázků: Jinseok Park, Piotr Jablonski et al

Toto byla teorie, kterou vědci nosili po věky, kvůli fosiliím, které naznačují, že opeřená křídla nebyla dostatečně silná, aby zvedla některé rody Benaraptora ze země. Robotičtí dinosauři však poskytli další pohled na způsoby lovu druhů Benaraptura, o kterých se nyní vědci domnívají, že by jedli podobně jako moderní silniční zvířata.

READ  NASA odkládá zkoušku nových šatů Megarocket

Hledání potravy

Roadrunners, možná Benaraptura, lovili metodou zvanou hledání potravy máváním křídel dostatečně silně, aby vyděsili svou kořist z úkrytů vysoko i nízko.

Proto je video robotických dinosaurů, kteří plaší kobylky, tak důležité, protože pomáhá ilustrovat tuto loveckou strategii. Obrovská obsidiánová struktura na kolech tuto skutečnost samozřejmě jen málo potvrzuje, protože jakýkoli velký tvor pohybující se tímto způsobem by pravděpodobně inspiroval kobylku, aby zamířila do kopců.

Výzkum týmu Soulské národní univerzity však ukázal, že 93 % kobylek reagovalo na počáteční mávnutí křídly, zatímco pouze 47 % uteklo, když křídla zůstala v klidu.

Výsledky dále potvrzují tato data a zdá se, že výsledky ukazují, že kobylky s větší pravděpodobností unikli, když robotičtí dinosauři měli bílé skvrny na křídlech nebo mávající peří na ocasech.

Jak vědci pokračují ve zkoumání prehistorických záznamů pro data o strukturách kostí dinosaurů, inženýři nadále posouvají hranice toho, co je možné v naší moderní technologické krajině, a umožňují další pokroky tohoto druhu. Příští rok touto dobou možná budeme mít vlastní útočiště robotických dinosaurů, včetně každoroční evakuace, kdy se Robo-Rex vynoří ze svých stanovišť a narazí do davu čekajících lidí.

zdroj: Příroda


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *