Volejbal v Oregonu utrpěl první prohru v sezóně | Sportovní

Volejbalové mužstvo Oregonu č. 13 vstoupilo v neděli do dalšího boje Pac 12 proti státu Washington č. 25. V naději, že se vzpamatují ze své prohry s Washingtonem Huskies č. 10, Ducks poprvé v této sezóně prohráli po sobě jdoucí zápasy, čímž se dostali na č. Washington State Cougars in a sweep.

Washington State začal pomalu, ve svých prvních hrách udělal tři chyby. Odtamtud vraždili dva oregonské týmy Brooke Nonneveler, Abby Hansen a Magda Jehlarova ze státu Washington, které dominovaly první skupině se čtyřmi sestřely a basem.

Junioři státu Washington State z České republiky strhli obranu Oregonu a dohráli hru celkem 10 sestřely.

Cougarům se podařilo sestřelit první set se skóre 25-20.

Oregon otevřel hlavičkou v naději, že ve druhém setu obrátí dynamiku ve svůj prospěch. Intenzivní výměna mezi oběma týmy udržela zápas těsný, protože Oregonův Carson Bacon hned na začátku dvakrát vstřelil branky zády k sobě. Pia Timmerová z Washingtonu však dominovala skvěle a vedoucí útok nakonec Cougarům poskytl druhou sadu.

Navzdory prohře na setu Nuneviller vedl Oregon se sedmi sestřely, Georgia Murphyová vedla s 11 výkopy a Gloria Mutiri a Hansen měli každý dva bloky ve skupině 25-23.

Ve třetím a posledním setu hledal Oregon shromažďovací pokřik, aby se vrátil a získal alespoň jeden set ve hře poté, co Washington State vedl 2: 0. Zdálo se, že se Ducks ve skupině vrátili k životu, takže ve 13.-11 to byl vyrovnaný zápas. Pumy však pokračovaly se ziskem sedmi bodů a konečným úderem na kachny, když skončily 25-15.

Ducks bojovali po celý zápas ofenzivně, Nunefeller a Morgan Lewis vstřelili po osmi gólech, zatímco Timmer a Jehlarova z Washington State byli zabiti celkem 23 sestřely.

READ  Švédsko porazilo Španělsko a Itálie získala evropského šampiona - Sports News, první příspěvek

Trenér Matt Olmer mluvil více a udržoval si dobrou náladu i po těžké ztrátě.

„Stále jsme opravdu dobrý volejbalový tým, příští víkend si můžeme jet opravdu skvěle užít víkend a v úterý začít trénovat.“

Oregon Ducks se vydávají na první výlet od 3. října, aby se utkali s UCLA příští pátek v 19 hodin.