První český klášter v Praze hostí Festival medvědů

První český klášter v Praze hostí Festival medvědů

Do Prahy se blíží oslava historie českého pivovarnictví!

V sobotu 27. dubna Břevnovský klášter a.s Festival S výběrem čerstvých výčepních piv z pěti renomovaných českých pivovarů.

Návštěvníci mohou navštívit Klášterní Bivovar Strahov, Vorkloster (Klásterní Bivovar Porta Colli), Klášterní Bivovar Oček, Klášterní Bivovar Seliv, Hosterní Bivovar Šeliev, Hosterní Bivovar Šeliev a další. proti. Vojtěcha.

Na milovníky piva čeká speciální lahůdka: unikátní společný nápoj, který vytvořili účastníci festivalu s předními odborníky z Pilsner Urquell. Vstup zdarma.

O Břevnovském klášteře

Klášter na Břevnově, první české převorství, byl založen 14. ledna 993 Boleslavem II. a sv. Založil Vojtěch. Legenda popisuje původ názvu kláštera podle trámu (česky břevno) ležícího v prameni. Sešli se Boleslav II. a sv. Vojtěch.

Klášter byl přestavěn v roce 1040 Břetislavem I. a raně goticky přestavěn v roce 1300 za opata Bavora z Nečtin. Byl vypleněn husity, poté znovu za třicetileté války. Dnešní barokní areál byl postupně realizován v letech 1708 – 1745 podle plánů Kryštofa Dienzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce.

Chrám byl postaven v letech 1708 – 1735 podle plánů Christopha Dientshofera a Kiliána Ignáce Dienshofera. Jde o ukázku českého stavitelství vrcholného baroka.

Ke klášteru přiléhá rozsáhlá zahrada, kde se nachází letní sídlo opata Wojteska, kostel nad pramenem (začátek potoka Prusznice), kde byl klášter založen.

Po vyhnání mnichů byl materiál využíván jako depozitář ministerstva vnitra a Národního ústředního archivu; Po roce 1990 se majetek vrátil benediktinskému řádu. V roce 1991 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Chcete, abychom psali o vaší firmě? Zjistěte více

Pražská ranní podpora!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

READ  Třída knedlíků učí, jak se připravují české hody

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali
Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *