Úředníci tvrdí, že ruská část Mezinárodní vesmírné stanice byla opakovaně sužována úniky vzduchu

Úředníci tvrdí, že ruská část Mezinárodní vesmírné stanice byla opakovaně sužována úniky vzduchu

Pohled na Mezinárodní vesmírnou stanici z kosmické lodi po jejím oddělení v roce 2021.
Thomas Pesquet/ESA prostřednictvím NASA

  • Roskosmos ve středu uvedl, že na palubě Mezinárodní vesmírné stanice objevil únik vzduchu, který pro posádku nepředstavuje žádnou hrozbu.
  • Před hodinami NASA uvedla, že objevila takový únik v ruské jednotce na podporu života Zvezda.
  • Je to problém, o kterém Roskosmos řekl, že byl opraven na začátku roku 2021, ale zdá se, že se znovu objevil.

Ruská kosmická agentura ve středu uvedla, že její část Mezinárodní vesmírné stanice opět trpí problémem s únikem vzduchu, ale uvedla, že problém v současné době nepředstavuje žádnou hrozbu pro její posádku.

„Specialisté ve skutečnosti objevili únik vzduchu na palubě Mezinárodní vesmírné stanice,“ uvedla ve středu tisková služba Roskosmosu. Podle překladu Interfaxu.

Roskosmos dodal: „Členům posádky ani stanici samotné nehrozí žádná hrozba.“

Vesmírní úředníci uvedli, že ruská posádka „pravidelně“ pracuje na identifikaci a opravě potenciálních úniků na Mezinárodní vesmírné stanici. Tvrdí to státní informační agentura TASS.

Oznámení přišlo krátce poté, co Joel Montalbano, ředitel programu Mezinárodní vesmírné stanice NASA, ohlásil únik vzduchu v ruském modulu podpory života Zvezda během expedice. Tisková konference k nové misi Crew-8.

Podle Montalbana je únik malý, ale narůstá.

„Na konci Mezinárodní vesmírné stanice je oblast, kde jsme viděli únik. Je tam malý únik. Zhruba týden před startem Progress a konečným dokováním jsme zaznamenali nárůst úniku,“ řekl.

Montalbano dodal, že NASA na problému spolupracuje s Roskosmosem a že únik neovlivňuje bezpečnost posádky a nenarušuje misi Crew-8, jejímž cílem je vyslat čtyři astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici.

READ  Sonda Juno od NASA zachytila ​​signály aktivity na Jupiterově ledovém měsíci Europa

NASA a Roskosmos objevily únik vzduchu na ruské straně Mezinárodní vesmírné stanice v srpnu 2020. Bylo to v modulu Zvezda, který zajišťuje životně důležitou podporu života, jako je kyslík a voda.

Tento zdroj úniku byl identifikován v říjnu 2020 a byl dočasně opraven, ale další možné místo úniku bylo nalezeno v listopadu 2021 Ruský kosmonaut Pjotr ​​Dubrov.

Roskosmos řekl v lednu 2022 Místo „posledního úniku vzduchu“ ve Zvezdě bylo objeveno a bude opraveno.

Středeční oznámení však naznačuje, že se problém znovu objevil.

Moskva v červenci 2022 uvedla, že Rusko se stáhne z Mezinárodní vesmírné stanice po roce 2024, v době, kdy Spojené státy kvůli válce na Ukrajině oznámily sankce zaměřené na ruské vedení.

Stanice byla jedním z posledních zbývajících bodů spolupráce mezi Roskosmosem a NASA, která doufá, že bude pokračovat v provozu staré stanice až do roku 2030.

Mezitím Roskosmos uvedl, že plánuje postavit vlastní vesmírnou stanici podobnou autonomní stanici Tiangong v Číně.

Jak se Moskva stále odpojuje od Západu, ruští vesmírní představitelé zpochybňují spolehlivost stárnoucího zařízení na palubě Mezinárodní vesmírné stanice.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *