Gwandu navštíví českou ambasádu za účelem spolupráce, zjištění faktů projektu Delta2

Gwandu navštíví českou ambasádu za účelem spolupráce, zjištění faktů projektu Delta2

Výkonný viceprezident Národní agentury pro vědeckou a inženýrskou infrastrukturu (NASENI) Dr. Bashir Kwandu navštívil velvyslance České republiky v Nigérii Zdeňka Krejčího za účelem zjištění informací o obchodní spolupráci a projektu Delta2.

Dr., který se v pátek osobně setkal s českým velvyslancem v Nigérii v jeho kanceláři v Abuji. Kwandu řekl, že je na zjišťovací misi, aby zjistil, proč by projekt prospěl nigerijským technologickým společnostem a podnikatelům a ekonomickému rozvoji země. selhání

Projekt Delta 2 má být bilaterální spoluprací mezi vládami Nigérie (zastoupené NASENI) a ČR (zastoupené Technickým ústavem ČR, TA ČR). Rozšíření infrastruktury, výroby a inovací v Nigérii povede k technologiím a produktům vyrobeným v Nigérii.

Dr. řekl, že nové vedení NASENI je připraveno spolupracovat s českou vládou na řízení agendy industrializace Nigérie a přilákání nových investic, které zajistí nástup technologií prostřednictvím partnerství. Quandu informoval velvyslance.

Mandát NASENI je podle něj zajistit, aby Nigérie vyráběla většinu zboží a služeb, které v současnosti dováží a které má Nigérie kapacity na domácí produkci, čímž posílí ekonomiku země a vytvoří pracovní místa pro miliony Nigerijců.

„Chci, abychom pracovali na mezivládní úrovni na nových iniciativách, které zahajujeme. Chceme vztah, který bude přínosem pro naši zemi. Máme mnoho společností. Chceme spolupracovat s českou vládou a firmami. Chceme aby sem přišli a začali vyrábět a indigenizovat technologie Nigérie. Chceme se industrializovat.

Kwandu řekl, že NASENI pracuje na nových iniciativách k urychlení industrializace Nigérie a dodal, že společnosti z České republiky a dalších zemí jsou připraveny založit továrny. Průmyslový areál v Nigérii.

Český velvyslanec ocenil EVC NASENI a jeho tým za návštěvu a vyjádřil připravenost spolupracovat s NASENI na vědecké spolupráci.

„Čekáme na vaše nové iniciativy. V naší zemi máme grantovou agenturu a technický ústav odpovědný za vědeckou spolupráci a akademii věd, které se vám budou hodit.

READ  České aerolinie obnoví lety do Jerevanu

„Máme dvě nebo tři společnosti ochotné s vámi spolupracovat a tři univerzity pracující s tropickým zemědělstvím. Myslím, že si zaslouží vaši spolupráci,“ řekl a dodal, že jsou ochotni spolupracovat s Naseni na uskutečnění nových iniciativ.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *