Velryba beluga uvízlá v řece Seině ve Francii byla utracena během záchranné mise

Velryba beluga uvízlá v řece Seině ve Francii byla utracena během záchranné mise
Zástupný symbol při načítání akcí článku

Desítky záchranářů viděly velrybu zavěšenou v síti ve vzduchu, což francouzští představitelé nazvali „bezprecedentní operací“ na záchranu 13stopého savce.

Po hodinách pečlivého zvedání vytáhl jeřáb před svítáním velrybu ze Seiny, v první fázi mise na záchranu velryby uvězněné v řece severozápadně od Paříže. Dalším krokem byla přeprava zpět směrem k pobřeží v chladicím voze.

Ale i přes masivní operaci, která zmobilizovala 80 lidí – potápěčů, vědců, policistů a hasičů – místní provincie oznámit Ve středu časně, když beluga zemřela.

Nemocná velryba běluha, která ztratila cestu v Seině, zemřela 10. srpna, když se ji snažila vrátit do moře u severní Francie, uvedly úřady. (Video: Reuters)

Řekli, že poté, co si uvědomili, že je příliš slabý na to, aby přežil, úřady rozhodly o eutanázii týraného zvířete. Nebylo jasné, jak se velryba, která váží více než 1700 liber, zabloudila daleko od arktických vod, které jsou jejím přirozeným prostředím.

Veterináři čekali na podlaze, aby prozkoumali savce, který zachytil přihlížející poté, co uvízl několik dní v severozápadní Francii. Na březích řeky v Normandii se vytvořily davy, které sledovaly operaci.

Na pobřeží poblíž Lamanšského průlivu sledovalo velitelské stanoviště, jak plavčíci plánují ošetřit velrybu, než ji vypustí zpět do vody.

Ale daleko od studených vod, ze kterých byl na chráněné druhy zvyklý, se zdravotní stav kytovců v náklaďáku zhoršil.

„Během cesty veterináři zaznamenali zhoršení jeho stavu, zejména respiračních funkcí,“ řekla veterinářka Florence Olivier Courtoisová. Řekla, že beluga trávila dny v nevhodném prostředí, přičemž jako důvod uvedla teploty řek, znečištění a plavbu lodí.

Operace se rozběhla, protože to byla poslední šance. „Kdybychom ho opustili, byl by odsouzen k jisté smrti,“ řekla na tiskové konferenci. Tak jsme se ho pokusili zachránit. Bohužel se nám to nepodařilo.“

Členové Úřadu pro námořní ochranu Začátkem tohoto týdne se skupina a záchranáři pokusili nakrmit velrybí ryby, aby jim pomohli dostat se zpět podél řeky do kanálu La Manche. Vyjádřili svůj strach, že by slabé zvíře mohlo ve vodní cestě hladovět.

READ  Poslední Bidenova zpráva: Prezident tlačí na saúdského korunního prince kvůli vraždě Chášukdžího a směje se kritice namířené proti němu

Brzy poté, co byl jeřáb stažen ze sítě Sien, neziskové organizace Sea Shepherd France Řekl Beluga neměla infekční onemocnění, ale nebyla schopna strávit potravu z nejasných důvodů.

Sea Shepherd poděkoval místním úřadům za pokus o náročnou operaci.

„Se smutným srdcem oznamujeme, že běluha nepřežila převoz, který byl riskantní, ale nezbytný pro podání zvířete jinak odsouzeného,“ dodala.

Je vzácné vidět belugy v řekách, ale v roce 2018, a Penny velryba V britské Temži vyvolal podobnou záchrannou misi.

V Evropě byla v posledních letech spatřena i další polární zvířata. Podle přírodovědného muzeavčetně mrože přezdívaného Bal.

„I když je příliš brzy na to říci, zda je nárůst arktické zvěře v evropských vodách součástí rostoucího trendu, nárůst tající ledPohyb kořisti a nevlídné počasí jsou všechny spojeny se změnami v distribuci těchto zvířat, uvedlo muzeum.

Rick Nowak přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *