Proč je Windows cílem číslo 1 pro malware: Dva snadné způsoby, jak zůstat v bezpečí

Chcete vědět, jak závažný je problém s malwarem? Podle studie Atlas VPNBěhem prvních tří čtvrtletí roku 2022 se objevilo 62,29 milionu malwarových hrozeb, což je v průměru přibližně 228 164 malwarových hrozeb denně.

Je tu však několik dobrých zpráv; Počet malwarových hrozeb se oproti minulému roku snížil o téměř 34 %. Malwarové hrozby V průběhu roku stabilně klesal, přičemž počet případů mezi prvním a druhým čtvrtletím klesl o 4 % a od druhého do třetího čtvrtletí o dalších 14 %.

Windows, který není pro uživatele Windows pohodlný, si v roce 2022 vysloužil nechtěné vyznamenání jako operační systém nejvíce náchylný k malwaru.

Klikněte pro online zpravodaj KURT s rychlými tipy, technickými recenzemi, bezpečnostními upozorněními a návody, abyste byli chytřejší.

Čtěte dále, abyste byli v bezpečí před malwarem v systému Windows.
(Fox News)

Nejvíce cílené ocenění získává Windows

ke mě Atlas VPNV prvních třech čtvrtletích roku 2022 bylo v operačních systémech Windows detekováno 59,8 milionů vzorků malwaru, což je přibližně 95,6 % všech případů malwaru zjištěných ve stejném časovém období.

Vzdálené sledování detekce malwaru ve Windows během stejného období bylo:

  • Linux – zjištěno 1,76 vzorků malwaru
  • Android – zjištěno 938 379 vzorků malwaru
  • macOS – zjištěno 8 329 vzorků malwaru.

Jak se podvodníci staví jako poskytovatelé kabelových a internetových služeb

Uživatelé systému Windows mohou být zranitelní vůči některému malwaru.

Uživatelé systému Windows mohou být zranitelní vůči některému malwaru.
(Fox News)

Proč je systém Windows zranitelný vůči malwaru?

Nejjednodušší odpověď na tuto otázku je, že Windows je Zdaleka nejpopulárnější operační systém na zařízeních po celém světě; Proto je Windows operačním systémem, na který se padouši nejvíce zaměřují, jednoduše z hlediska efektivity. Vzhledem k tomu, že na mnoha zařízeních po celém světě běží systém Windows, může se při šíření malwaru počet infikovaných systémů rychle zvýšit.

READ  DirectStorage ve Windows 11: Herní výkon nové generace s požadavky na PC

Uživatelé Windows si navíc častěji nechtěně stáhnou malware do svých zařízení při instalaci aplikací pocházejících z internetu. Je to proto, že ve srovnání s Operační systém jako Mac Díky vyhrazené a zabezpečené knihovně pro stahování aplikací musí uživatelé Windows z velké části stahovat aplikace přes standardní internetový prohlížeč, což je mnohem zranitelnější připojení.

Pokud chcete porozumět z techničtějšího hlediska, čtěte dále.

Od svého původního vzniku (než jsme měli všichni snadný přístup k internetu) byl systém Windows navržen tak, aby jej mohl používat pouze jeden uživatel na zařízení, což znamenalo, že možnost chránit více uživatelských účtů heslem jako nyní nebyla zabudována do jeho původního rámec. Takže od začátku byl Windows vytvořen bez kritických bezpečnostních opatření, která zahrnovala správné uživatelské účty a omezená oprávnění k souborům, která je chrání. životně důležité součásti systému. Přestože dnes Windows používá víceuživatelský rámec (tj. více účtů se samostatnými hesly), nikdy nenastavil firewall, který by byl nativně zabudován do operačního rámce.

To znamená, že pokud si uživatel Windows nekoupí bezpečnostní software třetí strany a správně jej nenastaví, jeho systém Windows je stále široce otevřený útokům padouchů, jakmile jsou online.

JAK VÁŠ IPHONE NEBO TELEFON Android CHRÁNÍ VAŠE DĚTI 24/7

Jak se mohu chránit před malwarem?

Malware přichází různými fyzickými a virtuálními způsoby, jak infikovat vaše zařízení a sítě. Existuje však mnoho kroků, které lze podniknout, abyste byli o krok napřed před hackery.

1. Udržujte software zařízení aktualizovaný

Chcete-li se ujistit, že je váš iPhone aktuální:

  • jít do Ikona jablka v levém horním rohu obrazovky
  • Klikněte na O tomto Macu
  • Klepněte na tlačítko Aktualizace softwaru.
  • Klikněte na Aktualizovat nyní.

Chcete-li se ujistit, že je vaše zařízení Android aktuální:

  • Klepněte na tlačítko Použít nastavení
  • Přejděte dolů a klikněte na Systém
  • Klepněte na Aktualizace systému. Pokud existuje aktualizace, zobrazí se „K dispozici aktualizace“. Klikněte na něj a podle pokynů jej nainstalujte do zařízení.
READ  Apple v novém rozhovoru sdílí, proč 11palcový iPad Pro nedostane displej Liquid Retina XDR a další

2. Uzamkněte svou technologii

Mým největším přáním je vzdělávat vás a informovat vás o skutečné, rostoucí hrozbě pro každého z nás připojených zařízení Doporučujeme vám používat silnou ochranu proti virům u všeho ve vašem životě spojeném se zbytkem světa. Nejlepším způsobem, jak se chránit, je nainstalovat do zařízení antivirový software.

Podívejte se na můj odborný přehled nejlepší antivirové ochrany pro Windows, Mac, Android a iOS vyhledáním „nejlepšího antiviru“ na CyberGuy.com.

JEDNÍM KLIKNUTÍM A NOVÝ NEPŘIŠŤASTNÝ MALWARE AZOV MŮŽE VYMAZAT VŠECHNA VAŠE DATA

Zde je návod, jak udržet své soukromí uzamčené.

Zde je návod, jak udržet své soukromí pod zámkem.
(Fox News)

Pro více mých bezpečnostních tipů přejděte na CyberGuy.com a nezapomeňte se přihlásit k odběru mého bezplatného zpravodaje kliknutím na odkaz „Zpravodaj zdarma“ v horní části mého webu.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Copyright 2023 CyberGuy.com. Všechna práva vyhrazena. Články a obsah na webu CyberGuy.com mohou obsahovat přidružené odkazy, které při nákupu získávají provizi.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.